images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

KOLIBRANCI W POLITYCE

Przemysław Wipler – Poseł na Sejm RP

Urodzony w 1978 roku. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Stowarzyszeniu KoLiber działał od chwili powstania. Pełnił funkcję prezesa oddziału warszawskiego, a następnie Prezesa Zarządu Głównego. Od 2002 do 2005 był prezesem Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska. W 2009 został fundatorem, a następnie również prezesem Fundacji Republikańskiej. Pracował w firmach zajmujących się doradztwem podatkowym m.in. Ernst & Young. Był członkiem rad nadzorczych m.in. Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” i Przedsiębiorstwa Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport. Od 2005 do 2008 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii w Ministerstwie Gospodarki. Prowadził także działalność gospodarczą. Wykłada bezpieczeństwo energetyczne w Collegium Civitas.Od 2011 roku Poseł na Sejm RP wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej: www.wipler.pl/

Karol Wiszniewski – Radny dzielnycy Ochota

Radny Dzielnicy Ochota od 25.09.2008. Ukończył VII LO im. Juliusza Słowackiego na Ochocie. Absolwent (magister – 2006) Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie doktorant Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie i Marketing. W 2007 roku pracował w Urzędzie Dzielnicy Ochota. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Karola Wiszniewskiego: www.karolwiszniewski.pl/

Paweł Lisiecki – Radny dzielnicy Praga Północ

Data i miejsce urodzenia: 15.08.1978. Mieszka na Pradze od urodzenia. Uczęszczał do S.P. nr 258 im. Jakuba Jasińskiego, a następnie do XX L.O. im. Bolesława Chrobrego. Na początku roku 2004 obronił pracę magisterską na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Archeologii. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim Historię. Trenował Piłkę Nożną w Parafialnym Klubie Sportowym przy Katedrze Św. Floriana oraz w Gwardii Warszawa. Obecnie uprawia judo w AZS Uniwersytet Warszawski. Posiada czarny pas i uprawnienia instruktorskie. Związany jest również z Duszpasterstwem Akademickim „Przystań”, które funkcjonuje przy Katedrze im. Serca Jezusowego na warszawskiej Pradze Północ.
Działalność społeczna: W szkole podstawowej działał w samorządzie szkolnym. Był również członkiem Akademickiego Związku Sportowego. Od roku 2001 należy do Stowarzyszenia Koliber. W wyborach samorządowych w 2002 roku z sukcesem startował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady Dzielnicy otrzymując 550 głosów.

Stefan Traczyk – Wójt gminy Celestynów

W roku 2006 pracowałem na stanowisku zastępcy dyrektora Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, a potem jako inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Celestynów i doradca Ministra Środowiska. Angażuję się w działalność społeczną i samorządową na terenie powiatu otwockiego, starając się przyczyniać do rozwoju tego regionu. W latach 2003 ? 2006 byłem przewodniczącym Rady Programowej Pisma Samorządowego „Celestynka”. Współpracuję z redakcjami wielu gazet lokalnych, oraz o zasięgu krajowym. W 2004 roku kandydowałem do Parlamentu Europejskiego. W 2006 roku zdecydowałem się wystartować w wyborach samorządowych na stanowisko wójta gminy Celestynów. Odniosłem zwycięstwo. Mieszkańcy obdarzyli mnie ogromnym zaufaniem w II turze wyborów. Uzyskałem 3084 głosów co dało prawie 65% poparcia.

Wojciech Bartelski – Burmistrz dzielnicy Śródmieście

Liberałem zostałem mając 9 lat w 1986. Na moje pytanie na czym polega II etap reformy gospodarczej w socjalizmie śp. Babcia machnęła ręką – „nikt tak naprawdę nie wie”. Mając 11-12 lat samodzielnie doszedłem do tego, że reformy Rakowskiego polegające na likwidacji planowania i urynkowieniu cen są dobre. Potem fascynacja klasykami: Locke, Burke, Mill, Friedman i przede wszystkim A.F. von Hayek. Wierzę w takie wartości jak prywatna gospodarka, wolność, odpowiedzialność za swój los, rozwój, ryzyko, kreatywność, zmiana, dynamika, elitaryzm.

Przemysław Zaboklicki – Radny dzielnicy Wawer

Jako radny Wawra w kadencji 2002-2006:
– wraz z organizacjami pozarządowymi zabiegałem o budowę ścieżki na szczycie wału przeciwpowodziowego przy ul. Wał Miedzeszyński od mostu Siekierkowskiego w kierunku Otwocka;
– wywołałem wspólną inicjatywę czterech prawobrzeżnych dzielnic Warszawy dotyczącą budowy sieci ścieżek rowerowych;
– doprowadziłem do oczyszczenia dawno zapomnianej ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ul. Patriotów;
– z Koalicją na Rzecz Przyjaznego Transportu występowałem przeciwko likwidacji SKM z terenu Wawra;
– interweniowałem w sprawie obniżania krawężników przy przejściach dla pieszych. Program – komunikacja rowerowa

Marcin Horała – Radny miasta Gdynia

Marcin Horała – ur. w 1981 roku, gdyński samorządowiec, radny miasta Gdyni od 2006 roku, wcześniej radny dzielnicy Chylonia. Autor największej liczby interpelacji, wystąpień, projektów uchwał i poprawek spośród wszystkich radnych. Uhonorowany tytułem „Najlepszy radny miasta Gdyni V kadencji”. Członek Stowarzyszenia Koliber od zjazdu założycielskiego. Twórca Oddziału Trójmiasto Kolibra, później członek władz centralnych w tym Zarządu Krajowego i Centralnej Komisji Rewizyjnej. Wiceprezes Stowarzyszenia Powiernictwo Polskie i redaktor naczelny kwartalnika Powiernictwa. Absolwent prawa i politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Zawodowo związany z gdyńskim portem – zajmuje się zarządzaniem procesami biznesowymi w wiodącym polskim terminalu kontenerowym. Mąż Beaty, tata Agnieszki i Agatki. www.horala.pl

KOLIBRANCI W BIZNESIE

Magdalena Zalewska

Pedagog, andragog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Przedsiębiorca – właściciel i prezes „Pracowni Leonarda”. Firmy edukacyjnej promującej nowy styl w nauczaniu. ( www. PracowniaLeonarda.pl ) Dydaktyk z bogatym doświadczeniem. Współpracowała m.in. z firmą doradczo – szkoleniową Achieveglobal, Via Agendii oraz Ośrodkiem Szkoleń dla nauczycieli MEJ. Trener i wykładowca CENSA.

KOLIBRANCI W MEDIACH

Grzegorz Lepianka

Grzegorz Lepianka.Urodzony w 1983 r. w Łańcucie. Dziennikarz,samorządowiec, multiplikator pomysłów. Obecnie wydawca portalu polacy-online.pl a także innych serwisów internetowych o tematyce lokalnej, ogłoszeniowej i rękodzieła artystycznego. Radny gminy Czarna w powiecie łańcuckim, przedstawiciel gminy w Związku Międzygminnym „Wisłok” z siedzibą w Rzeszowie, który zajmuje się edukacją ekologiczną i ochroną środowiska. Do KoLibra wstąpił w marcu 2003 roku a po roku został wybrany prezesem oddziału rzeszowskiego. Kiedyś radykalny libertarianin, dziś konserwatysta. Zainteresowanie filozofią polityczną przerodziło się u niego w zainteresowanie polityką i dlatego zdecydował się na start w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Ma zamiar idee konserwatywnego liberalizmu realizować na najniższym szczeblu samorządu terytorialnego czyli w gminie do 20 tys. mieszkańców. Bezpartyjny.

{jathumbnail off}

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

  • image not found
  • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
    Wolności - Centrum Rozwoju
    Społeczenstwa Obywatelskiego
    ze środkow Programu Rozwoju
    Organizacji Obywatelskich
    na lata 2018 - 2030

  • image not found