Instytut Globalizacji ma zaszczyt zaprosić na cykliczną imprezę „Śniadania Instytutu Globalizacji” nt. „Gry losowe online: państwowy monopol czy wolna konkurencja?”.
W debacie weźmie udział Prezes Stowarzyszenia KoLiber Jacek Spendel.
Instytut Globalizacji ma zaszczyt zaprosić na cykliczną imprezę Śniadania Instytutu Globalizacji nt. Gry losowe online: państwowy monopol czy wolna konkurencja?
W debacie weźmie udział Prezes Stowarzyszenia KoLiber Jacek Spendel.
Podczas debaty eksperci ekonomiczni ocenią skutki regulacji rynku usług gier losowych udostępnianych za pośrednictwem Internetu. Tematy dyskusji:
– Jedynie odejście od zasad monopolistycznej pozycji państwa na rynku gier i zakładów spowoduje znaczący wzrost wplywów do skarbu państwa stwierdza raport przygotowany przez Instytut Badań Nad Gospodarką Rynkową.
– Polakom nie podoba się zapowiedziane przez polityków wprowadzenie monopolu państwa na gry losowe oferowane za pośrednictwem Internetu – taki wniosek wypływa z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez TNS OBOP. Az 42% ankietowanych na pytanie: Czy Pana(i) zdaniem, państwo powinno posiadać monopol dotyczący gier losowych dostępnych za pośrednictwem Internetu? odpowiedziało negatywnie.
– Brytyjscy ekonomiści są zdania, że uregulowanie tego typu rozrywki w Internecie w Polsce jest niezbędne w związku z wolnością świadczenia usług w krajach Unii Europejskiej. Ponadto dyskryminowanie firm prywatnych na tym rynku jest łamaniem zasad wolnej konkurencji. W przypadku istnienia monopolu, państwo może spodziewać się niższego wzrostu gospodarczego, ograniczenia rozwoju w tym innowacyjnym sektorze oraz redukcji miejsc pracy.
Stowarzyszenie KoLiber uważa, że wprowadzenie monopolu państwa na rynek gier i zakładów oferowanych w Internecie będzie sprzeczne z prawem Unii Europejskiej i wystosowało w tej sprawie wniosek do Rzecznika Prawo Obywatelskich.
W dyskusji moderowanej przez dr Tomasz Teluka dyrektora Instytutu Globalizacji oraz eksperta Centre for the New Europe w Brukseli, wezmą udział:
dr Bohdan Wyżnikiewicz – wiceprezes Instytutu Badan nad Gospodarką Rynkową
Jaroslaw Pawlowski – wiceprezes TNS OBOP
Jacek Spendel – prezes Stowarzyszenia KoLiber
Piotr Waglowski – członek Rady Informatyzacji przy Rzadzie RP
Spotkanie odbedzie się w Warszawie w restauracji La Boheme na pl. Teatralnym (www.laboheme.com.pl), we wtorek, 9 stycznia 2007 r. o godz. 11.00.
Zaproszeni to dziennikarze oraz eksperci ekonomiczni. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu na adres: instytut@globalizacja.org. Uczestnicy (tylko po wcześniejszym potwierdzeniu uczestnictwa) otrzymają darmowe egzemplarze raportu IBnGR oraz wyśmienite drugie śniadanie przygotowane przez kucharza restauracji La Boheme.
Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach śniadań Instytutu Globalizacji. Jest to cykliczna impreza ekspertów, decydentów i dziennikarzy, w ramach projektów spraw publicznych, prowadzonych przez Fundacje.
Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.
Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.
Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.
© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.