images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Stowarzyszenie KoLiber uczestniczy w działaniach komitetu przygotowującego społeczne obchody tego święta. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą wraz z nami oddać hołd bohaterom podziemia antykomunistycznego.

O godz. 17:00 zbieramy się przed bramą główną Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich (róg ul. Koszykowej i Al. Ujazdowskich). Następnie złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod tablicą na dawnym MBP (ob. Ministerstwo Sprawiedliwości) i tablicą upamiętniającą Jana Rodowicza „Anodę”.

O 19:30 wraz z innymi grupami, które oddawać będą cześć „Żołnierzom Wyklętym” równocześnie w 16 innych miejscach w Warszawie, spotkamy się na Placu Józefa Piłsudskiego, gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza zostanie odczytany Apel Poległych i złożony wieniec; przywołamy z niepamięci dowódców zbrojnych oddziałów i twórców podziemnych organizacji niepodległościowych: Zrzeszenia WiN, NSZ, NZW i wielu innych.

O 21.00 w szyku marszowym, w asyście mundurowej, docieramy do archikatedry św. Jana na uroczystą Mszę Świętą w intencji „Żołnierzy Wyklętych”.

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

© 1999-2021 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found