images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Rozpoczęły się zapisy na kolejną edycję projektu Lekcje Ekonomii dla Dzieci. Jest to cykl 20 zajęć, powstałych z myślą o poszerzeniu programu nauczania młodzieży szkół podstawowych o zagadnienia ekonomiczne i finansowe.

Innowacyjny na skalę światową program nauczania ma formę interaktywnych zabaw, które pobudzają dzieci do logicznego i  krytycznego myślenia. Pozwala to uczniom samodzielnie rozpoznać zasady kierujące relacjami w społeczeństwie i zrozumieć otaczające je mechanizmy rynkowe.

Na przykładowej lekcji o redystrybucji dóbr dzieci otrzymują różne ilości różnego typu cukierków symbolizujących nierównomierne rozłożenie dóbr, możliwości i talentów. W jednej grupie dobra rozdzielane są przez wybranego przez dzieci urzędnika, w drugiej natomiast dochodzi do dobrowolnych wymian. Uczniowie samodzielnie porównują dwa sposoby redystrybucji dóbr a na przykładzie kolegów, którzy rozpoczynają zabawę bez cukierków uczą się jak ważna jest pomoc bliźniemu.

Trzecia edycja LED zaplanowana na rok 2013/2014 składa się z dwóch bloków zajęć: ekonomii oraz edukacji finansowej (program nauczania nie zawiera elementów reklamowych i nie jest sponsorowany przez instytucje finansowe). Lekcje są przystosowane do nauczania dzieci klas V oraz VI szkół podstawowych na zajęciach dodatkowych w maksymalnie 20 osobowych grupach.

Młodzież uczestnicząca w zajęciach będzie w przyszłości współtworzyć świadome ekonomicznie społeczeństwo. Do tej pory zaufało nam już tysięce rodziców! Oferta dla prowadzących, oferty dla szkół i rodziców, nasze referencje oraz kontakt znajduje się na stronie www.mlodyekonomista.pl

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found