images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

1 marca bieżącego roku będziemy po raz pierwszy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ustawodawca Rzeczypospolitej po ponad 20 latach po upadku komunizmu postanowił uczcić pamięć żołnierzy podziemia antykomunistycznego, ustanawiając tym samym dzień 1 marca Ich świętem. Nie pozwólmy, aby święto to było „Dniem Pamięci” tylko na papierze.

1 marca bieżącego roku będziemy po raz pierwszy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ustawodawca Rzeczypospolitej po ponad 20 latach po upadku komunizmu postanowił uczcić pamięć żołnierzy podziemia antykomunistycznego, ustanawiając tym samym dzień 1 marca Ich świętem. Nie pozwólmy, aby  święto to było „Dniem Pamięci” tylko na papierze.

Przez całe pół wieku komunizmu żołnierze podziemia antykomunistycznego byli obywatelami drugiej lub nawet trzeciej kategorii. W powojennej Polsce patriotów walczących o wolną Ojczyznę spotkały przesłuchania, pokazowe procesy, tortury, a nawet śmierć. To, co jednak boli najbardziej, to czarna propaganda, którą władze PRL stworzyły, aby zatrzeć ślady po niezłomnych bohaterach.

Nie dziwi więc fakt, iż pierwsze państwowe święto upamiętniające działalność Żołnierzy Wyklętych zostało ustanowione tak późno, wszak dzięki wielkiemu wysiłkowi komunistycznego reżimu, wielu Polaków nadal całą swoją wiedzę nt. polskiego podziemia antykomunistycznego czerpie z propagandy, która (o dziwo) w wolnej Polsce również bywa powielana.

Na szczęście, prawda wychodzi na jaw, a o Żołnierzach Wyklętych mówi się coraz więcej.  O antykomunistycznym podziemiu możemy coraz więcej czytać w popularnych gazetach i słuchać w publicznych rozgłośniach radiowych. Zespół De Press nagrał płytę z piosenkami  Żołnierzy Wyklętych, wkrótce będziemy mięli możliwość obejrzenia filmu fabularnego o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu.

Tworzy się swoista moda na Żołnierzy Wyklętych, którą my, młode pokolenie powinniśmy kultywować. Dlatego bardzo Was proszę, odnajdźcie w swoim miastach miejsca prześladowań żołnierzy podziemia antykomunistycznego i zapalcie tam świeczkę. Zasłużyli.

 

/-/ Igor Pawłowski

Wiceprezes

Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl