images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W sobotę 15 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na „KoLibrowe naj…” 10lecia. Dziękujemy serdecznie za wszystkie oddane głosy, i zainteresowanie konkursem. W dalszej części artykułu prezentujemy laureatów konkursu.

   W sobotę 15 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na „KoLibrowe naj…” 10lecia. Dziękujemy serdecznie za wszystkie oddane głosy, i zainteresowanie konkursem. Poniżej prezentujemy laureatów konkursu:

 •   Chyba najważniejszą i najbardziej prestiżową kategorią był „Najlepszy Prezes”. Znaczącą liczbę głosów zdobyli w tej kategorii Jacek Spendel, i Stanisław Wojtera, jednak zwycięzca może być tylko jeden, i w tej kategorii została nim Madzia Zalewska, z domu Murawska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą prezesurę, a także Twoje zaangażowanie w działalność KoLibra na przestrzeni lat 🙂 Czekamy na godnego następucę, który jak wiemy rośnie i z pewnością z czasem zaprezentuje przynajmniej tak samo wspaniałą prezesurę jak Madzia 🙂
 •   W kategorii „Najlepsza akcja z jajem” zwyciężył happening przeciwko abonamentowi RTV, podczas którego nastąpiło sławne niszczenie telewizorów. Akcja ta do dziś pozostaje niedoścignionym wzorem pokazywania na wesoło naszych KoLibrowych postulatów. Zauważalną ilość głosów zdobyły również akcje „zdrabniamy wyroczki”, oraz akcja przeciwko korporacji Play w związku z użyciem wizerunku Che.
 •   W kategorii „Najlepsze poważna akcja” zwyciężyła akcja „Gruzjo – nie jesteś sama”, w czasie której niemal wszystkie oddziały w całym kraju aktywnie włączyły się w manifestowanie poparcia Gruzji w wojnie z Federacją Rosyjską. Doceniliście również coroczny projekt Liberty Camp, wielokrotny udział KoLibra w Młodzi kontra, oraz pikietę poparcia dla Estonii.
 •   W kategorii „Najlepszy polityk/samorządowiec/osoba publiczna realizująca misję KoLibra” zwyciężył Paweł Lisiecki, aczkolwiek w tej kategorii wyjątkowo warto wskazać kolejne miejsca „na podium”, gdyż różnice były o przysłowiowy „włos”. Miejsce drugie, z zaledwie 1 głosem mniej, zdobył Stefan Traczyk, natomiast miejsce trzecie, z 4 głosami mniej od Pawła, zdobył Stanisław Wojtera. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
 •   W kategorii „Najaktywniejszy członek KoLibra na przestrzeni lat” zdecydowanym zwycięzcą jest Jacek Spendel – wieloletni prezes oddziału Katowice, prezes KoLibra, kilkukrotnie członek Zarządu Głównego, od kilku lat realizujący co rok projekt „Liberty Camp”. Jacku – dzięki, że jesteś z nami 🙂 W tej kategorii dużą liczbę głosów zdobyli też Adam Wojtasiewicz i Stefan Sękowski.
 •   Nagroda w kategorii „Najlepsze pióro KoLibra” przypadła Stefanowi Sękowskiemu, teksty Stefana możemy regularnie czytać nie tylko w Gońcu Wolności, ale też miesięczniku katolickim „Fronda”. Stefanie – kiedy pierwsza książka 🙂 ? W tej kategorii dużą ilość głosów zdobyli również Michał Sikorski, Paweł Pomianek, Paweł Behrendt i Stanisław Wojtera. W kategorii „Najlepszy KoLibrowy hardcorowiec” nagroda może być tylko jedna, ale wspomnieć należy o dwóch osobach. Zwycięzcą został Wojciech Trząski, dumny reprezentant Śląska, chyba nie ma KoLibrowego zjazdu żeby Wojtek nie opowiedział jakiejś swojej ostatniej hardcorowej przygody 🙂 Drugą osobą, którą zdecydowaliście się wyróżnić, jest Adam Wojtasiewicz, który otrzymał jedynie 1 głos mniej od Wojtka. Ciekawąobserwację można dokonać, jeśli prześledzi się strukturę głosów, które zostały oddane na Adama i Wojtka. Otóż „starsza” generacja KoLibrów, którzy w dużej mierze obecnie nie są już aktywni, a służą nam jedynie wsparciem i radą, wskazywała zdecydowani na Adama Wojtasiewicza. Z drugiej strony pokolenie młodsze, włącznie z tymi ludźmi, którzy obecnie działają aktywnie w KoLibrze, wskazywali zdecydowanie Wojtka Trząskiego. W tej sytuacji zdecydowanie uprawnione jest wskazanie, że zwycięzców jest dwóch, w zależności od pokolenia – największym hardcorowcem kilka lat temu był Adam Wojtasiewicz, który z czasem przekazał tą zaszczytną „funkcję” Wojtkowi Trząskiemu. Gratulujemy, i życzymy zdrowia 🙂
 •   W kategorii „Największa osobowość forum internetowego” zwyciężył Bogusław Gosz, nick Lordoftheflies. Dużą liczbę głosów uzyskali też Bartosz Wilk (Wilk), Krystian Dąbek (Stian), Lesław Sierocki (lsierocki) oraz Marek Morawiak (Morawiak). Gratulujemy zwycięzcy i osobom wyróżnionym, oraz zachęcamy do dalszej aktywności na naszym forum.
 •   W kategorii „Najlepszy rzecznik prasowy” zwycięzcą została Joanna Najfeld, a wyróżnienia zdobyli Krystian Dąbek, Miłosz Lodowski, i Ronald Lasecki. Dodam, że ocenialiśmy tu sam moment bycia rzecznikiem, nie czyny, których dokonywali kandydaci po tym, gdy przestali pełnić tą funkcję.
 •   Ostatnią, ale jakże ważną kategorią jest „Osoba najlepiej dbająca o wewnętrzny porządek organizacji”. W tej kategorii patrząc na rozkład głosów wskazać można zdecydowanego zwycięzcę, oraz zdecydowane drugie miejsce. Pozostałe głosy rozłożyły się w podobnych ilościach pomiędzy pozostałych kandydatów. Zwycięzcą został Andrzej Oszmian, który przez wiele lat pełnił rolę sekretarza organizacji. Miejsce drugie zajął Jurek Paśko, pełniący od wielu lat rolę przewodniczącego Centralnej Komisji Rewizyjnej. Serdecznie gratulujemy, i dziękujemy za trzymanie organizacji w pewnych ramach, które jak wszyscy wiemy, czasem chciałoby się trochę naginać 🙂

  W czasie konkursu przy okazji zapytaliśmy Was, w jaki sposób dowiadujecie się o tym co dzieje się w KoLibrze. Okazało się, że największa liczba osób dowiaduje się za pośrednictwem tzw. poczty pantoflowej, czyli z ust do ust, smsem itd. Tym bardziej powinna być to dla nas zachęta, aby o działaniach KoLibra informować jak największą liczbę osób, bo często one na taką informację czekają. Drugim miejscem jest strona internetowa, na której szczególnie ostatnio co chwila pojawiają się nowości dotyczące naszej działalności. Jeśli chodzi o newsletter KoLibra, to ponad 85% uczestników ankiety wskazało, że dostaje go i czyta dokładnie lub przynajmniej pobieżnie przegląda. Niech będzie to zachętą dla Zarządu Głównego, aby korzystać z tej formy komunikacji z członkami organizacji.

  Serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie, i serdecznie zapraszamy na kolejną edycję, która już za… 10 lat 🙂 Zachęcamy też wszystkich do aktywności, tak by w kolejnej edycji móc odebrać wspaniały dyplom, i tytuł „KoLibrowego naj…” .

Pozdrawiam

Lesław Sierocki, koordynator konkursu „KoLibrowe naj…”

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl