images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Jaka była geneza powstania Narodowych Sił Zbrojnych? Czym NSZ różniły się od innych polskich formacji zbrojnych istniejących w tym samym okresie? Jaką strategię wobec dwóch okupantów przyjęły Narodowe Siły Zbrojne? Jakie były powojenne działania formacji narodowej i co stało się z jej żołnierzami? Jak Narodowe Siły Zbrojne były przedstawiane w propagandzie PRL, a jak są oceniane w III RP? Na jaką ocenę żołnierze NSZ naprawdę zasłużyli?

Na te i inne pytania związane z Narodowymi Siłami Zbrojnymi odpowie historyk, badacz dziejów podziemia niepodległościowego Leszek Żebrowski.

 

Spotkanie odbędzie się we wtorek 4 września o godz. 17 w Muzeum Niepodległości przy Al. Solidarności 62.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie KoLiber i Klub „Najwyższego Czasu!”

 

Leszek Żebrowski – historyk, badacz dziejów podziemia niepodległościowego, publicysta, współautor „Encyklopedii Białych Plam”, członek Honorowego Komitetu Poparcia akcji Stowarzyszenia KoLiber „Goń z pomnika bolszewika”,  autor lub współautor wielu publikacji poświęconych okresowi II wojny światowej i stalinizmu m.in. „Paszkwil „Wyborczej”. Michnik i Cichy o Powstaniu Warszawskim”, „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia”,” Tajne oblicze GL-AL i PPR” „Narodowe Siły Zbrojne na Podlasiu” , „Kryptonim „Orzeł”. Warszawski Okręg Narodowego Zjednoczenia Wojskowego 1947–1954”.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found