images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

 

Zachęcamy do przeczytania relacji ze spotkania z Piotrem Zychowiczem, które zorganizował wrocławski oddział KoLibra!

Dnia 24 września 2013 roku mieliśmy zaszczyt gościć redaktora naczelnego miesięcznika ”Do Rzeczy Historia” Pana Piotra Zychowicza na otwartym spotkaniu, wokół najnowszej jego książki ”Obłęd 44”. Wydarzenie odbyło się w siedzibie wrocławskiego oddziału ”Civitas Christiana” na ul. Kuźniczej 11-13, rozpoczynając się o godzinie 18. Wcześniej można było usłyszeć P. redaktora w Akademickim Radiu LUZ o godzinie 15:30. Spotkanie prowadził prezes wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber, Kamil Rybikowski.

Piotr Zychowicz jest znanym dziennikarzem, absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Publikował swoje teksty m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Uważam Rze”, „Uważam Rze Historia” i „Do Rzeczy”. Od stycznia 2013 roku sprawuje funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Jest autorem książek ”Pakt Ribbentrop-Beck” oraz ”Obłęd 44”.

W pierwszej części spotkania, po wcześniejszym przedstawieniu przez prezesa Kamila Rybikowskiego, głos zabrał P. redaktor Zychowicz. Przedmiotem wystąpienia była jego najnowsza książka ”Obłęd 44”. Krytykował on politykę rządu emigracyjnego, jak i Komendy Głównej Armii Krajowej, których decyzje doprowadziły do dwóch największych błędów polaków podczas II Wojny Światowej: Operacji Burza i Powstania Warszawskiego. Błędy te spowodowane były zbyt optymistycznym nastawieniem do Związku Radzieckiego przez naszych przywódców, mimo wyraźnych dowodów na zbrodnie bolszewików i ich złe intencje. Konsekwencją tego pozytywnego nastawienia, było ujawnienie Armii Krajowej wobec Armii Czerwonej, w ramach Operacji Burza. A w końcowej fazie wywołanie spektakularnego Powstania Warszawskiego, które mimo bohaterskiej postawy walczących, doprowadziło do wykrwawienia się polskiej elity narodowej i całkowitego zniszczenia dziedzictwa kulturowego, miasta Warszawy.

Natomiast w drugiej części spotkania uczestnicy wydarzenia mogli zadawać pytania, dzięki czemu wywiązała się ciekawa dyskusja. Po spotkaniu możliwy był promocyjny zakup książek P. Piotra Zychowicza, jak i zdobycie jego autografu. Następnie wraz z P. redaktorem, częścią uczestników wydarzenia i członkami Stowarzyszenia KoLiber, kontynuowaliśmy dyskusję w lokalu Artzat Cafe w luźniejszej atmosferze.

Wszystkim przybyłym na spotkanie serdecznie dziękujemy i zachęcamy do śledzenia Stowarzyszenia KoLiber i organizowanych przez nas wydarzeń.

Nieobecnych zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found