images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W Warszawie w dniach 10-11 marca b.r. odbyły się dwudniowe rekolekcje “Wolność wyboru. Wybór wolności” prowadzone przez o. Jacka Gniadka SVD przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. W naukach rekolekcyjnych zostały poruszone tematy liberalizmu i konserwatyzmu.

     Dwudniowe rekolekcje “Wolność wyboru. Wybór wolności” prowadzone przez o. Jacka Gniadka SVD w dniach 10-11 marca przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, były podzielone na dwa tematy: liberalizm i konserwatyzm.
     W ramach pierwszego tematu o. Gniadek zapewniał, że można być jednocześnie wolnorynkowcem i katolikiem. Jak podkreślał rekolekcjonista, należy dążyć do naprawy tego świata i walczyć z niesprawiedliwością, również gospodarczą („Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni”), jednak nie należy zapominać, że celem ludzkiego życia jest Królestwo Boże i na ziemi nie da się zbudować raju. 
    W drugim dniu rekolekcji poruszony był m.in.: temat patriotyzmu w kontekście uniwersalizmu chrześcijaństwa, a także problem uchodźców i „obcych”. Po nauce rekolekcyjnej każdego dnia była odprawiana msza święta, a później, w luźniejszej atmosferze, odbywała się dyskusja. Drugiego dnia rekolekcji, o. Gniadek podzielił się swoimi wrażeniami z Afryki, gdzie spędził wiele lat jako misjonarz i gdzie wkrótce wybiera się ponownie. Ożywiona dyskusja trwała do późnego wieczora. Szczególnie ciekawie brzmiała opowieść o Botswanie, która od lat 60-tych ubiegłego wieku konsekwentnie wprowadza w życie zasady wolnorynkowe i jest perłą kapitalizmu w socjalistycznej Afryce.

Antoni Tyszka

 

 

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found