images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W tym roku przypada 113. rocznica urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego, ochotnika do Auschwitz, autora pierwszych raportów o Holocauście, twórcy wewnątrzobozowego ruchu oporu, powstańca warszawskiego, wysłannika gen. Andersa do powojennej Polski, ofiary stalinowskiego mordu sądowego.

Z tej okazji w niedzielę poprzedzającą tę rocznicę – 11 maja – Stowarzyszenie KoLiber, wraz z m.in. Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszeniem Młodzi dla Polski, Stowarzyszeniem Studenci dla Rzeczypospolitej, Stowarzyszeniem Historycznym Kobiecego Oddziału Bojowego DiSK oraz innymi organizacjami tworzącymi Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i akcję „Upominamy się o Was”, zaprasza na Warszawski Marsz Rotmistrza Witolda Pileckiego, który przypomni postać naszego narodowego bohatera.

O godz. 13 zbieramy się przy Al. Wojska Polskiego 40 na Żoliborzu czyli tam, gdzie Witold Pilecki wszedł do kotła łapanki, aby udać się na misję do Auschwitz. Po okolicznościowych przemówieniach oraz złożeniu kwiatów pod upamiętniającą Rotmistrza tablicą rozpocznie się nasz Marsz, który przejdzie ulicami stolicy na Plac Zamkowy, zatrzymując się po drodze przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie oraz Pomniku Powstańców Warszawskich. Ostatnim elementem uroczystości będzie Msza Święta w intencji Rotmistrza i Ojczyzny, która o godz. 15:30 zostanie odprawiona w Archikatedrze Świętego Jana na Starym Mieście.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found