images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Oddział Warszawski Stowarzyszenia KoLiber wystąpił z oficjalnym apelem do kandydatów na prezydenta Warszawy o nazwanie Trasy Siekierkowskiej po wawerskiej stronie imieniem Ronalda Reagana.

Oddział Warszawski Stowarzyszenia KoLiber wystąpił z oficjalnym apelem do kandydatów na prezydenta Warszawy o nazwanie Trasy Siekierkowskiej po wawerskiej stronie imieniem Ronalda Reagana.

W czerwcu przedstawiciele Stowarzyszenia KoLiber złożyli wniosek o nadanie nazwy ?Ronalda Reagana? Trasie Siekierkowskiej po wawerskiej stronie, który niestety nie spełnia wymogu wynikającego z uchwały Rady Warszawy. Musi bowiem upłynąć 5 lat od daty śmierci osoby upamiętnianej, by można nazwać ulicę jej nazwiskiem. Tymczasem Reagan zmarł w czerwcu 2004 roku, a więc zaledwie 2 lata temu.

Skrócenie tego okresu jest możliwe tylko za sprawą specjalnego wniosku Prezydenta m. st. Warszawy. Wynika to ze zmiany uchwały Rady Warszawy nr. XLIX/1336/2005.

Stowarzyszenie KoLiber zwróciło się w związku z tym z oficjalnym zapytaniem i prośbą do trzech głównych kandydatów na prezydenta stolicy: Hanny Gronkiewicz-Waltz, Kazimierza Marcinkiewicza i Marka Borowskiego. Chcemy, by odpowiedzieli na nasz apel i zadeklarowali, czy są gotowi po wygranych wyborach skrócić procedurę nazywania trasy imieniem prezydenta USA.

Uważamy, że Ronald Reagan, prawdziwy mąż stanu wielokrotnie wyrażający się z szacunkiem o naszej ojczyźnie i Polakach, jest postacią godną upamiętnienia, gdyż to dzięki jego polityce zwanej ?wyścigiem zbrojeń? i bezkompromisowemu podejściu do komunizmu, dzięki jego pomocy udzielanej ?Solidarności? i Radiu Wolna Europa Polska wyswobodziła się spod jarzma ZSRR.

Mamy nadzieję, iż kandydaci przychylnym okiem spojrzą na naszą inicjatywę i Warszawa wreszcie upamiętni wielkiego przyjaciela Polski, Ronalda Reagana.

Stowarzyszenie KoLiber to kilkuset młodych, aktywnych ludzi z całej Polski. Organizacja skupia się na propagowaniu wolnego rynku, konserwatywnych wartości, ochrony własności, wolności gospodarczej i rządów prawa. Do KoLibra należy wiele znanych osobistości m.in. senator Marek Rocki. Członkami honorowymi Kolibra są Jeremi Mordasewicz, Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Roman Kluska, Jan Pospieszalski i prof. Jan Winiecki.

Piotr Rosik
rzecznik prasowy Stowarzyszenia KoLiber
Tel. 0601730535
piotr.rosik@koliber.org

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl