images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Stowarzyszenie KoLiber w roku 2012 zainicjowało akcję porządkowania grobów na warszawskim cmentarzu Powązki.  Została ona podzielona na dwie części, które odbyły się w następujących dniach:

 • 26 października        „Sprzątamy groby bohaterów wojennych na Powązkach”;
 • 10 listopada               „Sprzątamy Powązki na Święto Niepodległości

 

Pierwsza część akcji została przeprowadzona przed dniem Wszystkich Świętych, natomiast druga z nich bezpośrednio przed Świętem Niepodległości.

Porządkowaliśmy groby powstańców warszawskich, groby żołnierzy poległych podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Pozostawiliśmy znicze przy pomnikach żołnierzy Armii Krajowej, odznaczonych krzyżem virtuti militari, krzyżem kawalerskim, więźniów politycznych, deportowanych do przymusowych prac do III Rzeszy w latach 1939-1945, więźniów obozów koncentracyjnych, uczestników powstania styczniowego w 1863 roku, jak i osób represjonowanych po drugiej wojnie światowej w trakcie ustroju komunistycznego.

Wspólnie czyściliśmy pomniki, zapalaliśmy znicze oraz kładliśmy kwiaty. Zajmowaliśmy się uporządkowaniem przede wszystkim tych grobów, które wyglądały na zaniedbane i zapomniane.

Akcja spotkała się ze dużym odzewem mieszkańców całej Polski. Otrzymaliśmy wiele informacji od osób popierających naszą akcję.  Część osób wsparła nas promując nasze wydarzenie i rozpowszechniając informacje o nim wśród swoich znajomych.

W ramach wsparcia finansowego otrzymaliśmy 300 zł, które wydaliśmy na znicze i kwiaty oraz takie rzeczy, jak: rękawice oraz zapałki. Nie wszystkie środki finansowe zostały wykorzystane – ich część zostanie przeznaczona na kontynuację akcji wiosną w przyszłym roku.

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnych akcjach porządkowania grobów, o których z pewnością poinformujemy na stronie internetowej http://warszawa.koliber.org/

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found