images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

 

20 kwietnia 2013 r. w Domu Technika NOT, w Warszawie, przy ul. Czackiego 3/5 odbędzie się VIII Kongres Republikański. Tematem tegorocznego Kongresu będzie „Polski republikanizm XXI wieku. Czego dzisiaj potrzebuje Polska?” Wśród zaproszonych gości są eksperci, politycy i przedstawiciele mediów. Organizatorzy zapraszają do udziału w Kongresie wszystkich zainteresowanych przyszłością ruchu republikańskiego. Stowarzyszenie KoLiber jest partnerem Kongresu.

 

W Kongresie wezmą udział m.in.: Igor Janke, Krzysztof Skowroński, Piotr Barełkowski, Łukasz Mężyk, Przemysław Wipler, Marcin Chludziński, Paweł Gruza, Samuel Pereira, Petros Tovmasyan, Junes Zahuni, Jakub Kulesza, Mariusz Dzierżawski i Adam Kempa.

Kongres rozpocznie Marcin Chludziński – prezes Fundacji Republikańskiej – wykładem o republikańskiej koncepcji państwa. Następnie poseł Przemysław Wipler opowie o zaletach wolnego rynku, czyli o gospodarce po republikańsku.  Kolejny wykład będzie dotyczył „Polski bez PIT” – rewolucyjnej koncepcji zastąpienia PIT-u podatkiem od funduszu płac. Przedstawi ją ekspert prawa gospodarczego Paweł Gruza z Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej.

Dziennikarz Samuel Pereira, Petros Tovmasyan z Klubu Jagiellońskiego i przedsiębiorca Junes Zahuni zmierzą się z tematem: „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie…” Co to znaczy dzisiaj? Następnie Jakub Kulesza ze Stowarzyszenia KoLiber, Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do życia oraz Adam Kempa z Klubu Jagiellońskiego odpowiedzą na pytanie: co dzisiaj łączy polskich republikanów?

Igor Janke – dziennikarz, autor „Napastnika” książki o premierze Węgier Wiktorze Orbanie opowie o inspiracjach węgierskimi przemianami. Odpowie na pytanie: czy historia z Budapesztu może powtórzyć się w Warszawie?

Fascynująco zapowiada się również ostatni punkt programu, czyli dyskusja o tym jak wyżywić dobre, republikańskie media. W roli prelegentów doskonale wszystkim znani: Krzysztof Skowroński – Radio Wnet, Igor Janke – Salon24.pl, założyciel portalu 300polityka.pl Łukasz Mężyk oraz Prezes Zarządu Telewizji Republika Piotr Barełkowski.

Po oficjalnym zakończeniu przyjdzie czas na część integracyjną. W swobodnej atmosferze każdy będzie mógł podzielić się wrażeniami z innymi uczestnikami Kongresu. Będzie też szansa na rozmowę z prelegentami.

Organizatorami VIII Kongresu Republikańskiego są Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie Ruch Republikański.

VIII Kongres Republikański „Polski republikanizm XXI wieku. Czego dzisiaj potrzebuje Polska?”

20 kwietnia 2013 r., Dom Technika NOT, Warszawa, ul. Czackiego 3/5.

Rejestracja uczestników i dokładny program na: www.kongres.republikanski.org.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found