images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Tegoroczny Marsz dla Kapitalizmu, który katowicki KoLiber tradycyjnie organizuje wspólnie z tutejszą UPR, był dość nietypowy…

Trochę inny marsz.


Tegoroczny Marsz dla Kapitalizmu, który katowicki KoLiber tradycyjnie organizuje wspólnie z tutejszą UPR, był dość nietypowy. Szczególnego klimatu ulicznym happeningom nadają bowiem symboliczne miejsca. Nie bez kozery protesty przeciw wysokim podatkom organizyjemy przed urzędami skarbowymi. Urząd skarbowy doskonale wszak nadaje się na ponury symbol biurokracji i fiskalizmu. Marsz dla Kapitalizmu jest ulicznym wiecem „za” stąd postanowiliśmy zorganizować go w miejscu mogącym uchodzić za ikonę wolnego rynku. Świetnie nadawał się do tego kompleks handlowy „Silesia City Center” w Katowicach. Swoją drogą ciekawe, że w otczeniu wielkiego hipermarketu kwitną malutkie sklepy i punkty usługowe. Czyżby rodzimi czerwoni mylili się twierdząc, że „wielkopowierzchniowce” to zło wcielone i śmierć drobnych sprzedawców? Nie byłby to pierwszy przypadek, gdy lewicowa wizja świata słabo przystaje do rzeczywistości. Nasz przemarsz, wzbogacony licznymi okrzykami, wzbudził poruszenie wśród zakupowiczów. Następnie odczytaliśmy Manifest Kapitalistyczny („Deklarację Bernsteina”) i przyznaliśmy Nagrodę Kapitalizmu. Tym razem „za osiągnięcie sukcesu w zarządzaniu centrum handlowym, które stało się symbolem śląskiego kapitalizmu” trafiła ona w ręce dyrektora zarządzającego SCC Pana Dariusza Rudzińskiego. Po finałowych wspólnych zdjęciach, do których chętnie pozowali z nami reprezentanci dyrekcji, rozeszliśmy się do domów. Mimo drażniącej uczestników mżawki, akcja była z pewnością udana, a lokalna stacja telewizyjna mówiła o nas w głównym serwisie informacyjnym. Może warto zatem w starą formułę Marszów dla Kapitalizmu wtłoczyć nową treść, która będzie bardziej interesująca dla mediów?

Szymon Kotnis
Prezes Oddziału Katowickiego Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found