images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W dniu 30.10.2012 roku tarnowski oddział KoLibra celebrował 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez miasto Tarnów. Wydarzenie było finałem “I Festiwalu Niepodległości” organizowanego przez PONTiN. Hasło tegorocznego marszu brzmiało : “Tarnów pierwszy niepodległy !” .

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 18:00 w Kościele XX Misjonarzy. Mszę świętą inaugurującą marsz sprawował biskup ordynariusz Andrzej Jeż. Po zakończeniu Mszy Św. ok.godz. 19:00 rozpoczęło się formowanie kolumny marszu. Zgromadzeni o 19:20 wyruszyli z wysokości parkingu D.H “Świt” ulicą Krakowską w kierunku placu Kazimierza, gdzie z balkonu przylegającej kamienicy Rafał Halski wykonał utwór nawiązujący tematyką do świętowanych wydarzeń. Oczywiście plac Kazimierza nie był przypadkowo wybranym miejscem. Większość patriotycznych manifestacji czasów bliskich odzyskaniu niepodległości przez miasto Tarnów miała początek właśnie na tym placu. Po krótkim postoju, maszerujący przez ulicę Katedralną przedostali się pod ratusz, gdzie Piotr Dziża (organizator “I Festiwalu Niepodległości”) i Magdalena Zbylut przedstawili 30 października 1918 roku w kontekście historycznym. Spod ratusza zgromadzeni ulicami Rybną i Wałową dostali się pod Grób Nieznanego Żołnierza, który mieści się na Placu Ofiar Katynia. Było to miejsce zakończenia II Tarnowskiego Marszu Niepodległości. Przemówienie podsumowujące wygłosił Karol Krasnodębski (legenda Tarnowskiej Solidarności) oraz prezes Tarnowskiego Oddziału KoLibra: Michał Lupa. W Marszu wzięło udział około 500 osób.

Zdjęcia z Marszu dostępne tutaj

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found