images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W środę 7 listopada w klubie 13 Muz w Szczecinie odbyła się projekcja filmu „October Baby”, w ramach trasy, której organizatorem jest Stowarzyszenie KoLiber. Zachęcamy do przeczytania ozdobionej zdjęciami relacji z tego wydarzenia.

 

Relacja Aleksandara Waldona:

“W środę 7 listopada w Klubie 13 Muz w Szczecinie odbyła się projekcja filmu pro-life ,,October Baby”. Organizatorami byli: Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” Oddział Szczecin, Klub Myśli Swobodnej, Stowarzyszenie KoLiber Szczecin oraz Rebelya.pl Patronat medialny sprawowali: myśl.pl, Narodowy Szczecin

Dramat ten inspirowany jest autentyczną historią Gianny Jessen – nastolatki, która urodziła się w trakcie ,,zabiegu” aborcji. Przeżyła, choć do dzisiaj zmaga się z uszczerbkiem na zdrowiu. Jest jednak szczęśliwa, że żyje i może działać w obronie milionów nienarodzonych dzieci, których życie znajduje się w niebezpieczeństwie.

 

Główna postać, Hannah [grana przez Rachel Hendrix] dowiaduje się, że jej problemy zdrowotne są skutkiem aborcji, której próbowaładokonać jej matka. Dziewczyna dowiaduje się także, że jest dzieckiem adoptowanym. Postanawia wyruszyć w podróż, odnaleźć swą biologiczną matkę…Droga, którą wyruszy okaże się jednak przede wszystkim podróżą w głąb siebie…

Film trwa 1h, 47 minut. Miał swoją światową premierę 11-go listopada 2011r. Wyreżyserowali go bracia Erwin, autorami scenariusza są Jon Erwin i Theresa Preston.

Na szczeciński pokaz przybył między innymi ksiądz Tomasz Kancelarczyk organizator akcji Marsz dla Życia i Bractwa Małych Stópek, grupa szczecińskich rebelyantów, oraz uczniowie szczecińskich szkół.

Film wywołał autentyczne wzruszenie widowni, wiele osób płakało, inne były głęboko poruszone. Zasługą jego twórców jest to, że opowiada poruszająca historię bez nachalnego dydaktyzmu, opowieść subtelnie łączy z sobą elementy pokazujące fizyczne i psychiczne konsekwencje zbrodni aborcji nawet z akcentami  humorystycznymi – zatem, pomimo pewnych uproszczeń fabuły,  jest prawdziwy, tak jak życie.
Po projekcji odbyła się dyskusja oraz modlitwa różańcowa prowadzona przez księdza Kancelarczyka.

Pokaz był częścią trasy organizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia KoLiber ,,Koliber dla Życia”.

pozdrawiam”

 

Relacja Magdaleny Tarnowskiej:

 

W środę 7 listopada w Klubie 13 Muz w Szczecinie odbyła się projekcja filmu pro-life „October Baby”. Pokaz był częścią trasy organizowanej przez Stowarzyszenie Koliber w ramach ogólnopolskiej akcji „Koliber dla Życia”. Oprócz Stowarzyszenia organizatorami spotkania byli szczeciński odział „Civitas Christiana”, Klub Myśli Swobodnej oraz Rebelya.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła myśl.pl i Narodowy Szczecin. Filmu braci Erwinów w Polsce nie można zobaczyć na dużych ekranach. Warto więc było przyjść. Nie zawiedli młodzi ludzie, którzy na pokazie stanowili całkiem sporą grupę. Film przejął do reszty. Piękne zdjęcia, piękna muzyka to nie jedyne walory tego filmu. Najbardziej uderzająca jest istota: historia Hannah 19-letniej studentki colleg’u, która dowiaduje się, że jest nie tylko adoptowana, ale też, że urodziła się w trakcie nieudanej próby aborcji. Choć w pamięci nie zachowały się żadne obrazy, trauma tamtego wydarzenia przed lat, tamtego odrzucenia i zanegowania jej życia, choć niezrozumiana, nieuświadomiona, odgrywała niebywały wpływ na jej samopoczucie, na jej nastawienie do świata, najbliższych, była przyczyną licznych dolegliwości zdrowotnych. Kiedy prawda wychodzi na jaw dziewczyna postanawia odnaleźć swoją biologiczną matkę. Wyruszając wraz z przyjaciółmi w podróż szuka prawdy o sobie, o to kim jest. Spotyka pielęgniarkę, która uczestniczyła w próbie jej zabicia, dociera do swojej matki renomowanej pani prawnik, widzi jej malutką córeczkę. Szukając siebie, swoich korzeni z czasem znajduje też Chrystusa…a dzięki Niemu przebaczenie. Ta opowieść inspirowana autentyczną historią Gianny Jeseen, obrończyni nienarodzonych dzieci, która przeżyła nieudaną próbę aborcji jest niezwykle wzruszająca i pouczająca. Powinien ją zobaczyć każdy i ten który jest za życiem i ten, który przesuwa granicę jego powstania mówiąc o prawie do wyboru i osądu według własnego sumienia, czyli przeciwko temu życiu od poczęcia występuje. Film bez epatowania scenami pokazuje wszystkim okrucieństwo zabójstwa tych najbardziej niewinnych i bezbronnych. Uświadamia, że ofiarami są nie tylko dzieci, ale też matki, pielęgniarki, lekarze, że konsekwencje tego grzechu spadają na wszystkich. W trakcie trwającej w Polsce dyskusji o liberalizacji prawa aborcyjnego czy in vitro (dop.red: a z perspektywy ochrony wolności jednostki – to raczej zaostrzenia ) taki film jest naprawdę potrzebny. Mówił o tym także zaproszony na pokaz ks. Tomasz Kancelarczyk organizator największego w Polsce Marszu dla
Życia. Prawdą jest by nie ulegać eufemizowaniu języka, by bezkompromisowo tłumaczyć, że aborcja to nie zabieg, usunięcie, terminacja, ale zwykle morderstwo, że płód, dziecko to nie żadna nic nieznacząca tkanka, a życie, choć maleńkie to pełne. To, co próbuje powiedzieć świat w tej kwestii, ci, którzy oferują nam hasła w postaci prawa kobiety do decydowania o własnym brzuchu itd. kłamią. To czysty zabieg propagandowy. Powtarzane kłamstwo z czasem staje się prawdą, wszyscy zaczynają w nie wierzyć, nie zadając sobie podstawowych pytań. Potwierdza to zdanie wypowiedziane w filmie przez pielęgniarkę, która zawsze słyszała o tkance i w końcu w nią uwierzyła. Po wystąpieniu księdza odbyła się krótka dyskusja. Na koniec wszyscy wspólnie włączając się intencje Krucjaty Różańcowej odmówili dziesiątkę różańca za dzieci nienarodzone, za matki, ojców, by potrafili przyjąć nowe życie, by otoczyli je miłością i troską od poczęcia.
Dzięki Stowarzyszeniu Koliber pokazy odbywać się będą również w innych miastach Polski. Miejmy nadzieję, że film znajdzie się w szerokiej dystrybucji, że jak najwięcej ludzi zobaczy to przejmujące i piękne świadectwo.

pozdrawiam „

Więcej zdjęć z pokazu na stronie szczecin.koliber.org

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found