images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Stowarzyszenie KoLiber popiera apel do Przewodniczącego Komisji ds. Petycji Sławomira Piechoty, wystosowany w dniu 9 stycznia 2017 roku przez przedstawicieli Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”.

Przed planowanym na dzień 26 stycznia 2017 roku rozpatrzeniem przez Komisję petycji popartej podpisami 150 tysięcy obywateli, pragniemy zaapelować o przedłożenie Sejmowi załączonego do niej projektu, który po 24 latach funkcjonowania ustawy zezwalającej na legalne zabijanie tysięcy nienarodzonych dzieci, daje szansę na ustanowienie prawnych gwarancji dla każdego poczętego życia oraz dla należytej i kompleksowej ochrony zdrowia i życia wszystkich kobiet w ciąży. Uważamy, iż dalsze prace parlamentarne nad rzeczoną petycją dają szansę na kontynuowanie inicjatywy rozpoczętej obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, któremu Stowarzyszenie KoLiber udzieliło pełnego wsparcia.

Ze szczególnym apelem zwracamy się do posłów będących członkami Stowarzyszenia: Magdaleny Błeńskiej, Marcina Horały, Jakuba Kuleszy, Pawła Lisieckiego, Tomasza Rzymkowskiego – prosimy Was o podjęcie wszelkich działań zmierzających do wprowadzenia projektu pod obrady Sejmu i odbudowania większości „za życiem”, której potencjał już ujawnił się w czasie tej kadencji. Liczą na to nie tylko ci KoLibranci, którzy zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, ale także każdy człowiek, któremu sumienie nie pozwala pozostać obojętnym wobec sprawy prawnej ochrony życia tych, którzy nie mogą bronić się sami – nienarodzonych dzieci.

Niezmiennie uważamy, iż staraniom o zapewnienie pełnej prawnej ochrony życia od poczęcia powinny towarzyszyć kampanie społeczne, promujące pośród młodych ludzi odpowiedzialny stosunek do powziętych wyborów życiowych. Mając to na uwadze, nasze Stowarzyszenie od lat aktywnie realizuje projekt „KoLiber Dla Życia”. W ostatnim czasie prace te zaowocowały sukcesem konkursu „Naturalnie – Rodzina!”, a wcześniej – popularyzacją w Polsce filmu „October Baby”.

Mikołaj Pisarski
Prezes Stowarzyszenia KoLiber

P.S.

Komisja ds. petycji skierowała dezyderat w tej sprawie do pani premier Beaty Szydło. Pani premier ma na odpowiedź 30 dni. Po odpowiedzi Prezesa Rady Ministrów odbędzie się kolejne posiedzenie komisji w tej sprawie. Nie przeszedł wniosek o skierowanie projektu ustawy do laski marszałkowskiej.

Pełna nazwa petycji: Petycja w sprawie zmiany ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży (Dz.U. z 1993 r. Nr 17, poz. 78 ze zm.), ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz.U. z 2016 r. poz. 1137 ze zm.) oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2016 r. poz. 380 ze zm.)

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found