images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Stowarzyszenie KoLiber było współorganizatorem jego społecznych obchodów. O godz. 17 spotkaliśmy się na pierwszej części uroczystości pod Ministerstwem Sprawiedliwości, gdzie mieściło się wcześniej Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. W jego piwnicach zakatowano na śmierć wielu bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego.

Do zgromadzonych przemówił więziony w tym miejscu w czasach stalinizmu prof. Wiesław Chrzanowski. Później głos zabrali przedstawiciele organizacji, które uczestniczyły w obchodach w tym prezes Stowarzyszenia KoLiber Seweryn Szwarocki, a także Artur Zawisza (Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych), Aleksander Rostocki (Korporacja Akademicka Sarmatia), Łukasz Wróbel (Ruch Republikański).

W ramach tego punktu programu zostały następnie zapalone znicze i złożone kwiaty pod  upamiętniającą ofiary zamordowane w MBP tablicą na ul. Koszykowej oraz pod kamieniem ku czci Jana Rodowicza „Anody”. Uroczystość uatrakcyjniła obecność mundurowych z Grupy Rekonstrukcyjnej Narodowych Sił Zbrojnych. Wzięło w niej udział ponad 100 osób.

O godz. 19:30 przedstawiciele stowarzyszenia wzięli udział w kolejnej części obchodów, która odbyła się Placu Piłsudskiego. Został tam odczytany Apel Pamięci oraz złożono wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie delegacja KoLibra uczestniczyła w Marszu Pamięci, który przeszedł spod Krzyża Papieskiego do Katedry Św. Jana, gdzie uroczystości zakończyła Msza Święta.

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

Zdjęcie dzięki uprzejmości Biura Poselskiego Posła Przemysława Wiplera. Autor: Łukasz Wróbel

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found