images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W piątek 6 lipca 2012 roku odbyło się spotkanie członków łowickiego KoLibra z biskupem Alojzym Orszulikiem (ordynariusz diecezji łowickiej w latach 1992-2004, honorowy Obywatelem Łowicza, Kawaler Orderu Orła Białego). Spotkanie było związane z kolejną rocznicą obrad Okrągłego Stołu, w którego obradach uczestniczył bp Orszulik jako przedstawiciel Episkopatu Polski i było doskonała okazją dla młodych działaczy z Łowicza aby dowiedzieć się czegoś więcej o tych przełomowych wydarzeniach „z pierwszej ręki”.

 

Już przy wejściu ksiądz biskup dał się poznać jako prawdziwy gospodarz. Zadbał o to, żeby spotkanie odbyło się w najchłodniejszym pokoju, co było miłym gestem, gdyż za oknem słupki termometrów wciąż wskazywały wysokie wartości. Po niemalże półtoragodzinnej gawędzie, w której biskup Orszulik opowiadał o przygotowaniach, atmosferze i przebiegu obrad okrągłostołowych, przyszedł czas na półgodzinny grad pytań. Biskup wyjaśniał wszystkie, nawet najbardziej zawiłe zagadnienia.

Na koniec spotkania KoLibranci z Łowicza obdarowani zostali literaturą związaną z tematyką spotkania, której autorem jest sam bp Alojzy – „Czas przełomu. Notatki ks. Alojzego Orszulika z rozmów z władzami PRL w latach 1981–1989

Spotkanie z bp Orszulikiem zapoczątkowało serię spotkań z ciekawymi ludźmi Łowicza i okolic jakie mają w planach zorganizować KoLibranci z Łowicza.

Więcej na stronie oddziału łowickiego:

http://lowicz.koliber.org/

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found