images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Zachęcamy do przeczytania relacji z 12. urodzin KoLibra. Autorem relacji jest członek poznańskiego oddziału KoLega Bartosz Słomiński.          
Jak powszechnie wiadomo dla każdego oddziału zorganizowanie ogólnopolskiego zjazdu własnego stowarzyszenia jest wyjątkowym wydarzeniem i znaczącym wyróżnieniem. Takie właśnie odczucia towarzyszyły nam, KoLibrantom z Poznania.

 Mimo dość napiętego kalendarza, braku czasu i rotacyjnej pogody, pełni optymizmu rozpoczęliśmy przygotowywania do tego ważnego wydarzenia. Wyjątkowości dnia 28 kwietnia dopełniała 12 rocznica założenia KoLibra, której bez świętowania nie można ominąć.

            Wszyscy poznańscy KoLibranci zostali postawieni na nogi już z samego rana, w końcu trzeba pokazać gościnność konserwatywnych liberałów z Wielkopolski. Po odebraniu gości z dworca, podążyliśmy do pubu Svejk, gdzie mieliśmy zarezerwowaną salę. O godzinie 12 Prezes KoLibra Seweryn Szwarocki otworzył w II terminie obrady Rady Krajowej, której protokolantem został nasz KoLega Tomek Półrul. W bardzo miłej i owocnej atmosferze obradowano do godziny 15:30. Podjęto m.in. uchwały o zgodzie na utworzenie oddziałów w Kaliszu i Koninie.

           Po przerwie obiadowej, o godzinie 17 w Hotelu Gaja nastąpił dalszy ciąg ogólnopolskiego zjazdu KoLibrantów, którego gościem specjalnym był prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke. Spotkanie prowadzili poznańscy KoLibranci Karolina Kmieć i Łukasz Dumowski. Na początku nastąpiło uroczyste wręczenie uchwał przez prezesa Seweryna Szwarockiego. Powołano oddziały w Łowiczu, Kutnie i Chojnicach, a nasz KoLega Tomasz Pułról został mianowany Sekretarzem Zarządu Głównego. Potem zaczęła się debata. Tematem dyskusji, w której mógł wziąć udział każdy z przybyłych gości, było zarówno podsumowanie dotychczasowej działalności KoLibra, jak i również sposób krzewienia idei konserwatywno- liberalnych. Swoje oceny aktualnej i wizje rozwoju myśli konserwatywno-liberalnej w Polsce przedstawili kolejnio: Prezes KNP Janusz Korwin-Mikke, Prezes KoLibra Seweryn Szwarocki, Prezes o/Poznań Tomasz Pułról. Na szczególną uwagę zasługuje świetne przemówienie najmłodszego z obecnych KoLibrantów Mikołaja Kamińskiego (czynnie działającego w sekcji edukacyjnej poznańskiego oddziału), który w swojej wypowiedzi odwołał się do obecnej świadomości politycznej licealistów jak również wyraził własną opinię na temat propagowania naszej idei. Po dyskusji Prezes KoLibra ogłosił wyniki przeprowadzonego wcześniej konkursu i wręczył nagrodę zwycięzcy – KoLedze Markowi Kułakowskiemu z Wrocławia. Po zakończeniu cześci oficjalnej na wszystkich czekał urodzinowy tort i poczęstunek.

            Wieczorem na wszystkich gości czekał spacer po poznańskiej starówce. Największą naszą uwagę zdobył puchar „Henriego Delaunaya”, który tego dnia stanowił jedną z głównych atrakcji Poznania. Koło godziny 22 nastał finał uroczystości, a konkretnie impreza, na której KoLibranci mogli się pointegrować przy kuflu dobrego studenckiego piwa. Za oprawę muzyczną wieczoru odpowiadał nasz KoLega z poznańskiego oddziału KoLibra dj Deoxyryboza. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Po wielu emocjach i przeżyciach czas z nowym entuzjazmem wrócić do pracy i realizować podjęte na Radzie Krajowej cele! 🙂

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found