images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Wielka Emigracja ze średnich miast. Demograficzna degradacja na przykładzie Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego

Średnie miasta coraz mocniej tracą na znaczeniu. Młodzi ludzie „odcinają korzenie” łączące je z ich rodzinnymi stronami, wybierając życie w dynamicznie rozwijających się metropoliach. 

Duże tempo życia w wielkich miastach oraz stosunkowy brak stabilizacji, z punktu widzenia konserwatysty są zagrożeniem dla budowania stabilnego ładu społecznego. Migracja to także cios dla starzejących się rodziców, którzy bez wsparcia dzieci radzą sobie z własną starością znacznie ciężej.

Czy emigracja rzeczywiście daje większe szczęście migrującym jednostkom? A może tak naprawdę mamy do czynienia z tzw. „hedonistyczną bieżnią”, która nie pozwala na osiągnięcie zaspokojenia własnych aspiracji? Jakie są główne przyczyny migracji mieszkańców średnich ośrodków na podstawie stworzonego przez autora badania ekonometrycznego?

O tym więcej w raporcie Centrum Analiz KoLibra stworzonym przez Macieja Antczaka, który wskazuje na problematykę emigracji ze średnich miast, posługując się także przykładem dwóch sąsiednich miast średnich o różnych poziomach migracji – Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found