images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Rejestracja kart prepaid w Polsce w świetle przepisów ustawy antyterrorystycznej. Analiza prawna i społeczna.

Rejestracja kart prepaid w Polsce w świetle przepisów ustawy antyterrorystycznej. Analiza prawna i społeczna.

W najnowszym komentarzu Centrum Analiz Damian Kłosowicz i Tomasz Markiewka podjęli się oceny przepisów znowelizowanej ustawy o działaniach antyterrorystycznych ze szczególnym uwzględnieniem rejestracji kart prepaid. Autorzy przeanalizowali proces legislacyjny, opinie za i przeciwko nowej regulacji, jej skutki oraz rozwiązania stosowane w innych państwach.

Starają się odpowiedzieć na pytanie, czy cena za potencjalne możliwości, jakie daje nam rejestracja kart prepaid (nieuwzględnione przez ustawodawcę), a więc znaczne ograniczenie anonimowości komunikacji, która nie tylko jest prawem, ale w wielu przypadkach wręcz koniecznością, i inne zagrożenia, o których była mowa w tym tekście, nie jest zbyt wysoka.

Jak rozstrzygnąć kolejny konflikt między prywatnością i wolnością a bezpieczeństwem? A może bezpieczeństwo jest tylko pretekstem dla ograniczenia prywatności i zwiększenia kontroli?

Zachęcamy do zapoznania się z komentarzem: Rejestracja kart prepaid w Polsce w świetle przepisów ustawy antyterrorystycznej. Analiza prawna i społeczna

POZOSTAŁE PUBLIKACJE

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found