images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Likwidacja gimnazjów, czyli kwadratura koła.

Likwidacja gimnazjów, czyli kwadratura koła.

Kwestie związane z jakością polskiego systemu oświaty stanowią stały element debaty publicznej. Jest to oczywiście zrozumiałe ze względu na kluczowe znaczenie, jakie ma możliwie optymalne funkcjonowanie systemu edukacyjnego na przyszłość naszego kraju. W pięknych słowach związek ten wyraziła para prezydencka w tegorocznym przesłaniu wystosowanym z okazji Święta Edukacji Narodowej, pisząc:
„W znacznej mierze to od dzisiejszych pedagogów zależy bowiem, jacy będą Polacy jutro i pojutrze. Powierzając Państwu edukację młodego pokolenia, naród składa w Państwa ręce swoją przyszłość.”
Stowarzyszenie KoLiber ogromny nacisk stawia na edukację, zarówno tę przeprowadzaną przez nas w postaci choćby Lekcji Ekonomii dla Młodzieży jak i na merytoryczne analizy propozycji rządowych. Prezentujemy komentarz w sprawie projektu likwidacji gimnazjów autorstwa analityka Krakowskiego Centrum Analiz – [koliber_person name=”Marcin Pietrzyk” text=”Marcina Pietrzyka”].
Deklarowane zmiany w edukacji zapowiadane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, w tym zwłaszcza zapowiedź likwidacji czy też wygaszania gimnazjów, budzą uzasadnione wątpliwości. Nie negując samej potrzeby zmian w polskim szkolnictwie, w niniejszym komentarzu autor pragnie zwrócić uwagę na szereg negatywnych konsekwencji, które wiążą się z postulowanymi zmianami.

Komentarz – Likwidacja gimnazjów

POZOSTAŁE PUBLIKACJE

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found