Stowarzyszenie KoLiber prowadzi działalność edukacyjną, mającą na celu wykształcenie generacji ludzi wolnych, niezależnych i odpowiedzialnych. Aktywnie działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Dąży do zwiększenia świadomości ekonomicznej wśród młodych osób poprzez organizowanie happeningów, konferencji i wykładów. Podejmuje inicjatywy na rzecz ochrony życia. Motywuje do pogłębiania wiedzy historycznej, pielęgnowania tradycji oraz postaw obywatelskich.

Wszystko co dobre ma też swój koniec. Poniżej znajduje się lista projektów, które udało nam się do tej pory zrealizować. Zapraszamy także do archiwum stron WWW naszego Stowarzyszenia: archiwum.koliber.org

Projekt, którego celem jest zwiększenie zainteresowania historią najnowszą. W ramach inicjatywy prowadzone są: akcja „Upominamy się o Was”, konkurs „Anatomia kata” i wiele innych. Organizujemy wykłady z historykami oraz spotkania z autorami książek historycznych.

10269488_449304878536974_8545686344393461293_n

Projekt pro-life Stowarzyszenia KoLiber zainicjowany na rzecz ochrony życia od poczęcia. Akcja ma na celu uświadomienie polskiemu społeczeństwu, czym jest aborcja i jak poważny problem stanowi zabijanie nienarodzonych dzieci. W ramach przedsięwzięcia odbyły się pokazy filmu „October Baby” w kilkunastu miastach w Polsce.

Konkurs ekonomiczny skierowany do uczniów szkół średnich, którego celem jest promocja wiedzy na temat przedsiębiorczości.

Nowy lokal znajduje się na trzecim piętrze w budynku przy ulicy Zgoda 4 w samym centrum Warszawy. Duża, widna sala o powierzchni 54 m2, która powstała poprzez wyburzenie ścianki działowej oddzielającej dwa pokoje, umożliwiła organizację: spotkań, debat, konferencji prasowych, wykładów, szkoleń, wystaw oraz pokazów filmów (na przykład October Baby, które … Więcej

Projekt historyczny Stowarzyszenia KoLiber, którego celem jest przywracanie chwały bohaterom polskiego podziemia niepodległościowego oraz dekomunizacja przestrzeni publicznej. W ramach akcji skierowaliśmy do władz samorządowych wiele listów z apelami o usunięcie reliktów przeszłości.

Warszawski Marsz Rotmistrza

Akcja ku czci i chwale Witolda Pileckiego – bohatera polskiego podziemia niepodległościowego.

Projekt edukacyjny, który ma na celu umożliwić uczniom szkół średnich zdobycie wiedzy wykraczającej poza program szkolny z takich dziedzin jak ekonomia, filozofia czy prawo. Przedsięwzięcie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2012 roku udało się zrealizować kilkadziesiąt lekcji w całej Polsce.

Projekt „Pokolenie PRZYSZŁOŚĆ. Przyszłość pokoleń” jest inicjatywą zmierzającą do zainicjowania merytorycznej dyskusji o sprawach, które – chociaż nie doprowadzą Polski do ruiny dziś, jutro ani za miesiąc – nie mogą czekać. Zadłużenie, emerytury, edukacja, demografia – te oraz inne problemy wymagają natychmiastowej debaty, ponieważ pozostawione same sobie ujawnią swoje groźne … Więcej

Publicystyczne skrzydło KoLibra. Do celów projektu medialnego Stowarzyszenia KoLiber należą: promowanie idei wolnego społeczeństwa, aktywizowanie debaty publicznej oraz pogłębianie wrażliwości na poprawność językową.