images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

30 kwietnia w Warszawie zmarł prof. Wiesław Chrzanowski – profesor nauk prawnych, adwokat, wykładowca KUL i Uczelni Łazarskiego. W okresie II wojny światowej walczył w szeregach Narodowej Organizacji Wojskowej i Armii Krajowej. Brał udział w powstaniu warszawskim. Był związany z obozem narodowym i chrześcijańsko-demokratycznym.  Należał do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. W okresie stalinowskim więziony przez reżim. Współpracował z Prymasem Tysiąclecia Kard. Stefanem Wyszyńskim. W latach 80. doradzał NSZZ „Solidarność”.

Po 1989 zaangażował się w działalność polityczną. Pełnił funkcje: prezesa Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, ministra sprawiedliwości, senatora i marszałka Sejmu.

Został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Orła Białego i Orderem Świętego Grzegorza Wielkiego. Nadano mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Warszawy.

1 marca 2012 był honorowym gościem współorganizowanych przez Stowarzyszenie KoLiber obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” pod dawnym MBP przy ul. Koszykowej.

 

Cześć Jego pamięci!

 

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

 

Grafika za Wikimedia Commons

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found