images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Oświadczenie ws. przedstawienia Prezesowi Rady Ministrów raportu pod tytułem „Demografia a system emerytalny”

Dokładnie miesiąc temu, tj. 18 maja 2013 r. reprezentanci Stowarzyszenia KoLiber złożyli na biurko premiera Donalda Tuska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów raport pt. „Demografia a system emerytalny” przygotowany przez Centrum Analiz Stowarzyszenia KoLiber. Z niecierpliwością czekaliśmy na reakcję pana premiera, albowiem w raporcie znalazły się ekspertyzy dotyczące spraw najistotniejszych dla przyszłości młodego pokolenia Polaków. Dotyczą one szans na utrzymanie status quo w kwestii międzypokoleniowych transferów pieniężnych, wysokości przyszłych emerytur oraz prognozowanego wieku emerytalnego w następnych dziesięcioleciach. Ponadto raport zawiera propozycje rozwiązań konstruktywnych: przedstawiono w nim mianowicie pomysł repartycyjno-alimentacyjnego systemu emerytalnego, który – jak wierzymy – stanowi lekarstwo na większość bolączek związanych z systemem funkcjonującym obecnie.

Właśnie ta tematyka, która – jak może się wydawać – stanowi dla młodych ludzi perspektywę niesłychanie odległą czasowo, powinna w naszym przekonaniu znaleźć się w centrum zainteresowania dbającego o przyszłość Polski rządu.

W dniu dzisiejszym prezes Stowarzyszenia KoLiber Jakub Kulesza został zaproszony do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie przed posiedzeniem rządu miał okazję osobiście porozmawiać z premierem na temat reformy systemu emerytalnego. Podczas spotkania w gabinecie premiera szef rządu podpisał się pod raportem, co w naszym przekonaniu stanowi krok w stronę skierowania uwagi rządzących na palące problemy kraju. Problemy te pozostawione same sobie spowodują z czasem niesłychaną katastrofę społeczną i ekonomiczną, chociaż dziś – co chyba najniebezpieczniejsze – nie zdradzają jeszcze swojego złowrogiego potencjału. Cieszy nas, iż potencjał ów został dostrzeżony przez gremia rządzące. Mamy zarazem nadzieję, że zaproponowane w raporcie rozwiązania staną się dla nich inspiracją do reformy systemu emerytalnego.

podpisano: Pokolenie PRZYSZŁOŚĆ!

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found