BANNER REKLAMOWY

images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Trudno jest spłacić ten dług. Dług wdzięczności za życie oddane w imię ideałów – wolności, życia przyszłych pokoleń, narodowej tożsamości i wielkiej miłości do kraju, która nadawała sens jego działaniom. Rotmistrz Witold Pilecki zasłużył sobie na szczególny hołd jego pamięci.

 

 

Dlatego też Stowarzyszenie KoLiber oddział Poznań serdecznie zaprasza na Marsz Rotmistrza, którym chcemy uczcić pamięć o niezwykle odważnym, niezłomnym człowieku, jakim był rotmistrz Witold Pilecki. W tym roku przypada 111. rocznica urodzin „Druha”, która stała się okazją do przywrócenia pamięci o tym wielkim, lecz nieco zapominanym Bohaterze.

 

Poznański Marsz Rotmistrza odbędzie się w niedzielę 13 maja 2012 roku. Obchody rozpoczną się na Placu Mickiewicza, obok Pomnika Poznańskiego Czerwca 1956 o godzinie 13:00. Uczestnicy przemaszerują Aleją Niepodległości pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpią przemówienia organizatorów oraz zaproszonych gości (wśród których m.in. płk Jan Podhorski). Planowane zakończenie Marszu Rotmistrza przewidywane jest na godzinę 15:00.

 

Honorowy patronat nad Marszem Rotmistrza objął Prezydent Miasta Poznania pan Ryszard Grobelny.

 

Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy do zabierania ze sobą polskich flag!

 

Dzień wcześniej, w sobotę 12 maja, zachęcamy do wzięcia udziału w Mszy Św. w intencji Witolda Pileckiego, która odbędzie się o godz. 10:00 w Kościele oo. Dominikanów.

© 1999-2021 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found