images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Dziewięćdziesiąt dwa lata po zwycięstwie wielkopolskich Powstańców z niemieckim okupantem, poznański oddział Kolibra, kontynuując zwycięską tradycję, również odnosi wielki sukces organizując wystawę pt. „Od Powstania do Wolności”. Wernisaż był wyrazem hołdu i pamięci dla ludzi walczących w powstaniu. Miał również dać obecnym siłę do dalszego działania i pokazać, że nawet w nierównej walce zwycięstwo z okupantem jest możliwe.

Dziewięćdziesiąt dwa lata po zwycięstwie wielkopolskich Powstańców z niemieckim okupantem, poznański oddział Kolibra, kontynuując zwycięską tradycję, również odnosi wielki sukces organizując wystawę pt. „Od Powstania do Wolności„. Wernisaż był wyrazem hołdu i pamięci dla ludzi walczących w powstaniu. Miał również dać obecnym siłę do dalszego działania i pokazać, że nawet w nierównej walce zwycięstwo z okupantem jest możliwe.

Wolność nie została nam dana raz na zawsze i dzisiaj również trzeba o nią walczyć.

Wystawa, której otwarcie nastąpiło 19 lutego, organizowana była wspólnie z Warsztatami Idei Obywateli Rzeczpospolitej oraz przy współpracy z Wielkopolskim Muzeum Walk Niepodległościowych. Spotkanie uświetnił swoją prelekcją dr Zdzisław Kościański – historyk z Wielkopolski zajmujący się zagadnieniami kawalerii polskiej i dziejami powstania wielkopolskiego. Obecni mogli dowiedzieć się o szczegółach powstania oraz przyczynach zwycięstwa. Pytaniom do prelegenta nie było końca, niestety ze względu na ograniczenia czasowe rozmowa musiała zostać przerwana, aby przeprowadzić prezentację multimedialną „Światło, Muzyka, Obraz” przygotowaną przez KoLegę Amadeusza Króla. Pokaz został przyjęty przez wszystkich gromkimi brawami, po czym zakończyła się oficjalna część spotkania.

Sukces wystawy przerósł oczekiwania organizatorów. Sala była wypełniona po brzegi, a swoją obecnością zaszczycili nas m.in. radni Poznania, kierownictwo Muzeum Walk Niepodległościowych, Akademicki Komitet Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego oraz przedstawiciele Poznańskich Korporacji Akademickich.

Daniel Kozłowski– od stycznia członek O/Poznań. Studiuje na Politechnice Poznańskiej. Działa, podobnie jak Prezes oddziału KoLega Wojciech Żmijewski,  w Korporacji Akademickiej Hermesia.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found