images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Od kilku miesięcy prowadzimy akcję „Goń z pomnika bolszewika”, której celem jest doprowadzenie do dekomunizacji przestrzeni publicznej. W ramach tej inicjatywy prowadzimy różnego rodzaju działania na rzecz usuwania pomników, tablic czy nazw ulic upamiętniających osoby lub organizacje związane z reżimem komunistycznym.

Jak możemy dowiedzieć się z mediów, co jakiś czas głównie z inicjatywy środowisk postkomunistycznych pojawiają się odwrotne propozycje polegające na dążeniach do tworzenia nowych miejsc honorujących komunistów i zrzeszające ich formacje. I tak w ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, iż za zgodą miejscowych władz, na powstającym w Lublinie  monumencie ku czci organizacji niepodległościowych może zostać uhonorowana Armia Ludowa.

Na podstawie posiadanej przez nas wiedzy, opierającej się m.in. o wydaną przez trzech członków Honorowego Komitetu Poparcia naszej akcji: prof. Marka Jana Chodakiewicza, dr Piotra Gontarczyka i Leszka Żebrowskiego, książkę „Tajne oblicze GL-AL i PPR”, uznajemy tą decyzję za skandaliczną i uwłaczającą pozostałym formacjom, które mają zostać uhonorowane na tym monumencie. Z opublikowanych we wspomnianej książce dokumentów dotyczących AL wynika, bowiem, że formacja ta dopuszczała się czynów haniebnych, wymierzonych w interes Polski i sprzyjających stalinowskiej dominacji nad naszym krajem.

W związku z tymi okolicznościami, zdecydowanie popieramy wystosowany przez Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie protest przeciwko uhonorowaniu Armii Ludowej na lubelskim monumencie.

 

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

 

Foto: Hanna Dobrowolska, za: solidarni2010.pl

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found