images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Organizujemy razem ze Stowarzyszeniem Młodzieży Ormiańskiej zbiórkę na najpotrzebniejsze rzeczy dla Ormian poszkodowanych w wyniku konfliktu azersko-ormiańskiego.

???? Link do zbiórki
???? Link do wydarzenia na Facebooku

Na Zakaukaziu znów eksplodował konflikt o Górski Karabach między Azerbejdżanem a Armenią. Trzydzieści lat temu w regionie toczył się najpoważniejszy konflikt zbrojny na terenach powstałych po rozpadzie ZSRR. Od poprzedniej niedzieli walki rozgorzały na nowo…głównie na terytorium Górskiego Karabachu, ale również na Armenii z uwagi na ataki lotnicze wojsk azersko-tureckie.

Spośród dwóch stron konfliktu to Azerbejdżan jest siłą przeważającą. Jest to kraj bogatszy z silnym wsparciem Turcji, która dostarcza mu nowoczesny sprzęt wojskowy. Dysproporcja między Ormianami a Azerami i Turkami jest przytłaczająca – trzydziestokrotnie mniej ludności, a od samego Azerbejdżanu czterokrotnie mniejszy budżet wojskowy.

Trudno przewidzieć przyszłe scenariusze czy odpowiedzieć na pytanie jak długo potrwają walki. Niestety, pewne jest, że wojna pochłonie mnóstwo ofiar, których liczba już teraz wzrasta. Atakowane są osady cywilne w Górskim Karabachu jak i samej Armenii. Istnieją uzasadnione obawy, że konflikt może przekształcić się w otwartą wojnę, bez widoków na łatwe rozwiązanie. Obie strony już teraz informują o ofiarach śmiertelnych – zarówno cywilach, jak i żołnierzach. Pierwszymi ofiarami po stronie ormiańskiej były babcia z pięcioletnią wnuczką…

Stowarzyszenie KoLiber oraz Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej organizuje akcję charytatywną. Chcemy zorganizować niezbędną pomoc humanitarną dla ofiar wojny, w tym rodzin z dziećmi. Ludność znalazła się w trudnej sytuacji, brakuje tak naprawdę wszystkiego. Giną cywile, którzy z uwagi na swoją sytuację są praktycznie bezbronni. Wiele osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, z tego powodu potrzebna będzie dla nich pomoc.Akcja ma na celu wsparcie ludności cywilnej poszkodowanej w wyniku walk. Zebrane pieniądze przekażemy organizacji zajmującej rozdzielaniem pomocy humanitarnej na terenie Armenii.

Konferencja prasowa:

Opublikowany przez Stowarzyszenie KoLiber Czwartek, 1 października 2020

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2022 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found