images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

 

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów, projekt edukacyjny Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości oraz Language of Liberty Institute, rozpoczął rekrutację do trzeciej edycji. Przedsięwzięcie mające na celu wykształcenie nowych przywódców społeczno-politycznych rozbudowuje się, oferując teraz także kursy w języku angielskim.

 

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów ma ambicje stać się kuźnią młodych talentów. Jak dotąd projekt ukończyło już prawie 500 młodych adeptów pragnących wziąć sprawy kraju w swoje ręce. Projekt nastawiony jest na edukację młodych ludzi rozważających zaangażowanie w życie społeczne: przyszłych polityków, dziennikarzy, kadrę zarządzającą organizacji pozarządowych.

 

– Akademia, którą tworzymy ma unikatowy charakter, gdyż stawiamy zarówno na wiedzę, jak i praktykę. Prowadzimy zajęcia z komunikacji społecznej, etyki, ekonomii oraz filozofii polityki. Nasi absolwenci wyjeżdżają na zagraniczne praktyki i seminaria – mówi Jacek Spendel, dyrektor Akademii – Warto nadmienić, że cały czas się rozwijamy, wraz z wiosenną edycją inaugurujemy nowe kursy fakultatywne: ekonomię i filozofię polityki w języku angielskim oraz interaktywny kurs ekonomii dla początkujących – dodaje Spendel.

 

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę, od połowy marca do czerwca, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Polsko-Amerykańska Akademia Liderów podzielona jest na cztery moduły: polityka, ekonomia, etyka, komunikacja społeczna. Zajęcia poprowadzą naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz eksperci z organizacji pozarządowych. W nachodzącej edycji wykłady dla Akademii prowadzić będzie także dr Kurt Rothoff, amerykański ekonomista z Seton Hall University. Dodatkowo, każdego tygodnia przewidziane są wykłady gości specjalnych: niezależnych ekspertów, dziennikarzy, przedsiębiorców, ludzi sukcesu.

 

Witryna internetowa www.akademialiderow.edu.pl umożliwia rejestrację w dwóch opcjach: dla słuchaczy „rzeczywistych” i „wirtualnych”. – Ci pierwsi uczestniczą w zajęciach w Katowicach, natomiast drudzy mają dostęp do wykładów i wszelkich materiałów pomocniczych na platformie e-learningowej – tłumaczy Spendel. Dla najlepszych Akademia przygotowała pakiet interesujących propozycji, m.in. płatny staż w amerykańskim wolnorynkowym think-tanku Goldwater Institute oraz stypendia na letnie seminarium naukowe w czeskiej Pradze. Podobne umowy gwarantują także najlepszym bezpłatne uczestnictwo w prestiżowej szkole letniej CATO University w Waszyngtonie oraz na wolnorynkowych seminariach na Słowenii i na Ukrainie. Jest więc o co się starać.

 

Organizatorzy podkreślają, że Akademia jest projektem skierowanym do ludzi ambitnych i pełnych pasji. – Oferujemy wykłady i warsztaty dla pracowitych i wymagających młodych ludzi. My tym oczekiwaniom sprostamy: przygotowujemy solidny kurs, po którym można uzyskać konkret w postaci płatnych stażów w Stanach Zjednoczonych czy wyjazdów zagranicznych. Przed naszymi absolwentami otwierają się nowe ścieżki rozwoju kariery – podsumowuje Spendel.

 

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt sponsorowany przez firmy i organizacje pozarządowe z Polski i Stanów Zjednoczonych. Wsparcie to umożliwia utrzymanie atrakcyjnych cen. Słuchacze w wymiarze „rzeczywistym” zapłacą 240 zł, natomiast „wirtualni” jedynie 140 zł za cały, trwający trzy miesiące, kurs. Dodatkowo, można wybierać pośród czterech kursów fakultatywnych, w tym dwóch w języku angielskim. Rejestracja na Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów potrwa do 9 marca.

Stowarzyszenie KoLiber jest kluczowym partnerem Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found