BANNER REKLAMOWY

images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W ramach kampanii „Polska bez długu” odbędzie się spotkanie poświęcone długowi publicznemu. Zapraszamy na dyskusję w dniu 18 marca (piątek) o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa, przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie. W dyskusji udział wezmą PP. Jan Łopata (Poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych), red. Łukasz Warzecha (publicysta) oraz Marek Łangalis (członek Stowarzyszenia KoLiber i ekspert ekonomiczny Instytutu Globalizacji).

Stowarzyszenie KoLiber zaprasza na dyskusję w ramach kampanii „Polska bez długu”:

 

Dług publiczny- skąd się bierze: z niegospodarności rządu czy nakładów na zyskowne inwestycje?”

 

Stale rosnące zadłużenie Polski staje się dziś jednym z kluczowych tematów rozmowy o przyszłości naszego kraju. Państwowy dług publiczny na koniec września 2010 r. wyniósł ponad 746 mld zł. Codziennie przyrasta o kolejne 250 milionów złotych. Na każdego obywatela przypada zatem ponad 20 tysięcy złotych długu, a odsetki dla każdego z nas wynoszą niemal 980 zł. Czy jest możliwa Polska bez długu? Dlaczego nasze zadłużenie ciągle rośnie? Czy jest to wynikiem rozrzutności władzy czy intratnych długoterminowych inwestycji? Jakie oszczędności i warunki powinniśmy spełnić, żeby nie żyć na kredyt?

 

Podczas panelu eksperci będą starali się odpowiedzieć na powyższe pytania oraz przedstawią prognozy dotyczące rozwoju w czasie tej wartości makroekonomicznej.

 

W dyskusji wezmą udział:

Jan Łopata, Poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych;

– red. Łukasz Warzecha, publicysta,

Marek Łangalis, członek Stowarzyszenia KoLiber i ekspert ekonomiczny Instytutu Globalizacji.

 

Debatę poprowadzi:

– Stanisław Wojtera.

 

Dyskusja odbędzie się w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa (ul. Marszałkowska 7) w piątek, 18 marca 2011 roku o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

 

Dodatkowe informacje:

Agnieszka Gańko

Sekretarz Stowarzyszenia KoLiber

agnieszka.ganko@koliber.org

 

 

Przypominamy, że jeszcze o kampanii „Polska bez długu” można przeczytać w bieżących numerach tygodników „Wprost”, Newsweek” oraz „Przekrój”, w czwartek w „Parkiecie”, a w piątek w „Rzeczpospolitej”.

© 1999-2021 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found