W ramach kampanii „Polska bez długu” odbędzie się spotkanie poświęcone długowi publicznemu. Zapraszamy na dyskusję w dniu 18 marca (piątek) o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa, przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie. W dyskusji udział wezmą PP. Jan Łopata (Poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych), red. Łukasz Warzecha (publicysta) oraz Marek Łangalis (członek Stowarzyszenia KoLiber i ekspert ekonomiczny Instytutu Globalizacji).
Stowarzyszenie KoLiber zaprasza na dyskusję w ramach kampanii „Polska bez długu”:
„Dług publiczny- skąd się bierze: z niegospodarności rządu czy nakładów na zyskowne inwestycje?”
Stale rosnące zadłużenie Polski staje się dziś jednym z kluczowych tematów rozmowy o przyszłości naszego kraju. Państwowy dług publiczny na koniec września 2010 r. wyniósł ponad 746 mld zł. Codziennie przyrasta o kolejne 250 milionów złotych. Na każdego obywatela przypada zatem ponad 20 tysięcy złotych długu, a odsetki dla każdego z nas wynoszą niemal 980 zł. Czy jest możliwa Polska bez długu? Dlaczego nasze zadłużenie ciągle rośnie? Czy jest to wynikiem rozrzutności władzy czy intratnych długoterminowych inwestycji? Jakie oszczędności i warunki powinniśmy spełnić, żeby nie żyć na kredyt?
Podczas panelu eksperci będą starali się odpowiedzieć na powyższe pytania oraz przedstawią prognozy dotyczące rozwoju w czasie tej wartości makroekonomicznej.
W dyskusji wezmą udział:
– Jan Łopata, Poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych;
– red. Łukasz Warzecha, publicysta,
– Marek Łangalis, członek Stowarzyszenia KoLiber i ekspert ekonomiczny Instytutu Globalizacji.
Debatę poprowadzi:
– Stanisław Wojtera.
Dyskusja odbędzie się w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa (ul. Marszałkowska 7) w piątek, 18 marca 2011 roku o godzinie 19:00. Wstęp wolny.
Dodatkowe informacje:
Agnieszka Gańko
Sekretarz Stowarzyszenia KoLiber
Przypominamy, że jeszcze o kampanii „Polska bez długu” można przeczytać w bieżących numerach tygodników „Wprost”, Newsweek” oraz „Przekrój”, w czwartek w „Parkiecie”, a w piątek w „Rzeczpospolitej”.
Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.
Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.
Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.
© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.