images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

We wtorek 30 października o godzinie 20.00 w auli Starego BUW w Warszawie odbędzie się projekcja filmu „1956: Wolność i Miłość”. Obraz Krisztiny Goda opowiada o tragicznych wydarzeniach powstania węgierskiego 1956. Decyzją Prezesa Seweryna Szwarockiego Stowarzyszenie KoLiber objęło patronad nad tym wydarzeniem. Wszystkich warszawiaków zachęcamy do przybycia – wstęp wolny.

Gdy w Polsce dochodziło do przesilenia które zakończyło okres stalinizmu na Węgrzech wybuchło powstania przeciwko sowieckiej okupacji. Podobnie jak Warszawa w 1944 roku teraz Budapeszt stanął do walki z totalitaryzmem a jego ludność cywilna wykazały się niezłomną postawą i bohaterstwem w obliczu beznadziejnej walki o wolność.

W tym samym czasie na igrzyskach olimpijskich w Melbourne w półfinale turnieju piłki wodnej zmierzyły się reprezentacje Węgier i ZSRR. Mecz miał wyjątkowo dramatyczny i krwawy przebieg naznaczony świadomością obu drużyn, iż w tym samym czasie sowieckie czołgi dosłownie masakrują Budapeszt a węgierscy powstańcy są rozstrzeliwani na ulicach.

Prelekcje przed filmem wygłosi pan dr. Janos Tischler dyrektor Węgierskiego Instyutu Kultury, który objął patronat nad pokazem

Wstęp Wolny.

Strona cyklu: https://www.facebook.com/nowekinohistoryczne
Strona organizatora: https://www.facebook.com/nzsuw
Trailer http://www.youtube.com/watch?v=bE9S7IY5TTA&NR=1&feature=endscreen

Wirtualna wystawa przygotowana przez IPN Kraków: http://www.ipn.gov.pl/ftp/wystawy/budapeszt56/index.html

Patronat nad wydarzeniem objął również Instytut Jagielloński, Węgierski Instytut Kultury, Instytut Pamięci Narodowej, Histmag.org, Fronda.pl.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found