images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Zaangażowani, jako Stowarzyszenie, w podtrzymywanie pamięci w młodym pokoleniu pamięci o żołnierzach niezłomnych, oddziały naszego stowarzyszenia wzięły udział bądź organizowały wydarzenia i biegi w całej Polsce. Oto krótkie podsumowanie naszych działań z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”:

KoLiber Kalisz

W Kaliszu obchody rozpoczęły się 1 marca mszą świętą oraz marszem. Organizatorem tego marszu było Stowarzyszenie Kaliscy Patrioci. W obu tych wydarzeniach brali udział kolibranci z Kalisza upamiętniając tym samym żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

3 marca oddział współorganizował Bieg Tropem Wilczym. Członkowie z naszego Stowarzyszenia dekorowali uczestników biegu medalami oraz wydawali pakiety startowe

KoLiber Poznań

Członkowie z oddziału ze stolicy Wielkopolski postanowili w tym roku upamiętnić żołnierzy wyklętych biorąc udział w Biegu tropem wilczym. Pokaźna delegacja KoLibrantów upamiętniła w ten sposób bohaterów w dniu 03.03.2019r.

KoLiber Wrocław

Nasz oddział z Dolnego Śląska pomagał w organizacji Stowarzyszeniu Odra Niemen wydarzenia z okazji 1 marca. Odbył się między innymi koncert oraz została odprawiona msza święta w Bazylice świętej Elżbiety. Jednak pomoc w organizacji tak dużego przedsięwzięcia nie pozbawiła Wrocławian wszystkich sił. Część z nich wzięła udział w Biegu Tropem Wilczym we Wrocławiu.

KoLiber Szczecin

KoLibranci ze Szczecina, tradycyjnie już, złożyli hołd Bohaterom walki o niepodległość, biorąc udział w szczecińskich obchodach. 1 marca, tak jak w latach poprzednich, obchodzono w Szczecinie Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku obchody odbyły się przy skwerze im. Narodowych Sił Zbrojnych, przed tablicą ku pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego, umieszczoną na budynku Aresztu Śledczego w Szczecinie (ul. Kaszubski 28). Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie zajęło się organizacją tych obchodów.

KoLiber Warszawa

Warszawscy członkowie Stowarzyszenia wzięli udział w dorocznym upamiętnieniu „Żołnierzy Wyklętych” więzionych i torturowanych w byłej siedzibie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Wśród obecnych byli także m.in.: ks. Józef Maj, wicepremier Profesor Piotr Gliński, poseł Ewa Tomaszewska, przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, a także delegacje organizacji: Fundacja Służba Niepodległej, Młodzi dla Polski oraz Studenci dla Rzeczypospolitej. 

KoLiber Trójmiasto

Zdecydowanym wzorem do naśladowania jest trójmiejski oddział, który zorganizował Bieg Tropem Wilczym. Cały oddział mocno zaangażował się w działanie, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem i odbiło się szerokim echem w lokalnych mediach. O randze tego wydarzenia mówi samo za siebie grono partnerów: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, TVP3 Gdańsk, Gdańsk Strefa Prestiżu, Run Beach Morning, NZS UG, Młodzi dla Polski Trójmiasto, wmeritum.pl, Fundacja Służba Niepodległej, Radio Gdańsk S.A., Restauracja Pueblo Gdańsk, Decathlon Przymorze. Nic dziwnego, że wydarzenie zostało okrzyknięte największym biegiem w Polsce.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found