I Toast za Unię Lubelską.
W środę, 19 czerwca, odbył się w Lublinie I Toast za Unię Lubelską. W ramach wydarzenia odbył się wykład prof. Włodzimierza Osadczego zatytułowany „Unia Lubelska – fundamenty jedności jako rękojmia różnorodności”, następnie w klimat epoki renesansu, kiedy to właśnie podpisano Unię Lubelską, wprowadził nas zespół Ars Nova wykonujący muzykę renesansową. Wydarzenie zwieńczyła część właściwa, którą był bankiet z toastem. Toast wzniósł Pan Zdzisław Niedbała. Podczas bankietu pojawił się również tort, na którym świeczki zdmuchnął przewodniczący Lubelskiej Wojewódzkiej Rady Dzieci i Młodzieży, przy kuratorium oświaty. Podczas toastu wypowiedzieli się również przedstawiciele Młodych dla Wolności, partii Wolność, Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz ’15, Korporacji Akademickiej Astrea Lublinensis oraz monarchistycznej organizacji Konfederacja Spiska.
Władze oddziału mają nadzieję stworzyć nową tradycję i już teraz planują wydarzenie, które odbędzie się za rok. Na które serdecznie zapraszamy!
Dzień dziecka zadłużonego.
Z okazji dnia dziecka w dwóch polskich miastach odbyły się dni dziecka zadłużonego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem długu publicznego. W czasie akcji prezentujemy aktualny dług publiczny Polski, rozdawane są także materiały informacyjne dotyczące zadłużenia kraju, nie zabraknie także drobnych upominków dla dzieci.
Pierwsze z wydarzeń miało miejsce w Parku Południowym we Wrocławiu. Wrocławski oddział we współpracy z organizacjami wolnościowymi (Stowarzyszenie Libertariańskie, Partia Wolność, Akademia Patriotów oraz Stowarzyszenie Zdrowy Rozsądek, Kukiz’ 15 oraz Federacja dla RP Marka Jakubiaka) informował wrocławian na temat zadłużenia kraju oraz ich miasta
W Lublinie członkowie naszego stowarzyszenia, wraz z działaczami Polska Fair Play – Lubelskie, Kluby Młodych – Kukiz ’15 Lublin, Młodzi dla Wolności – Lublin, wzięli udział w Dniu dziecka zadłużonego. Mieszkańcy Lublina mogli się dowiedzieli się na ile jest zadłużone ich miasto lub ile wynosi dług Polski per capita.
Spotkanie z Łukaszem Warzechą w Kaliszu.
Kaliski KoLiber zaprosił red. Warzechę do Kalisza. Jego wizyta w dniu 7 czerwca była podzielona na dwie części: w jednej z nich publicysta przeprowadził wykład w auli II Liceum Ogólnokształcącego, a w drugiej w Kawiarni Anabell odbyła się prelekcja pt. „Dziennikarstwo w kryzysie” dla Kaliszan. Wydarzenia cieszyły się sporym zainteresowaniem, a dzięki uprzejmości Pana Piotra Czarczyńskiego, dysponujemy nagraniami z tych spotkań, które pojawią się na naszym kanale.
Trash Challenge w Poznaniu.
#TrashChallenge to ogólnoświatowa akcja społeczna polegająca na podjęciu wyzwania posprzątania śmieci zalegających w swojej okolicy. Jako Stowarzyszenie KoLiber promujemy m.in. ideę poszanowania dobra wspólnego i ochrony środowiska naturalnego, dlatego oddział poznański zorganizował wydarzenie polegające na oczyszczeniu zapomnianych i zaniedbanych terenów lasu wokół historycznego Fortu V na poznańskich Naramowicach. Czekamy na podjęcie wyzwania przez inne oddziały, a zarząd KoLiber Poznań zachęcamy do dalszych edycji!
Opracował:
Maciej Wachowski
Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.
Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.
Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.
© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.