images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Stowarzyszenie KoLiber zaprasza na pikietę, która odbędzie się we wtorek 8 lipca o godz. 13.00, przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3 w Warszawie.

Młodzi Polacy mają gorszy dostęp do szerokopasmowego Internetu i telewizji cyfrowej – uważają uczniowie i studenci skupieni w konserwatywno-liberalnym Stowarzyszeniu KoLiber, którzy zorganizowali protest pod hasłem „Otwórzcie okno na świat!”

Stowarzyszenie KoLiber zaprasza na pikietę, która odbędzie się we wtorek 8 lipca o godz. 13.00, przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3 w Warszawie.

Młodzi Polacy mają gorszy dostęp do szerokopasmowego Internetu i telewizji cyfrowej – uważają uczniowie i studenci skupieni w konserwatywno-liberalnym Stowarzyszeniu KoLiber, którzy zorganizowali protest pod hasłem „Otwórzcie okno na świat!”.

Młodzież przyniesie pod kancelarię petycję, którą wręczy premierowi Tuskowi, w której domaga się od rządu zdecydowanych działań w kierunku modernizacji technologicznej kraju.

– Jesteśmy technologicznym zaściankiem. Moi koledzy z Czech czy Niemiec nie mają takich problemów jak my. Gdy opowiadam o problemach z Internetem w Polsce, wybuchają śmiechem – mówi Jacek Spendel z KoLibra, organizator akcji. – Rząd buduje drogi i stadiony, a zapomina o tym co najważniejsze dla nas – dodaje.

W petycji wręczonej premierowi, czytamy m.in., że TPSA oraz TVP przez lata były utrzymywane z podatków, a teraz nie są w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec klientów, ponieważ cały czas znajdują się pod parasolem państwa.

– Czas z tym skończyć. Cyfrowy przekaz na zachodzie to normalność, a w Polsce – wciąż nieodkryta tajemnica – skarży się Jacek Spendel.

Członkowie KoLibra przygotowali Donaldowi Tuskowi prezent. To analogowy, kineskopowy telewizor. – Dla premiera, aby miał na czym oglądać Euro 2012, bo premier bardzo lubi piłkę nożną – wyjaśnia Jacek Spendel. – Ten przestarzały model telewizora najlepiej nadaje się do oglądania naszej państwowej telewizji i obrazuje na jakim technologicznym poziomie znajduje się nasz kraj, podczas gdy cały świat ogląda telewizję cyfrową – dodaje.

Petycja do Prezesa Rady Ministrów do pobrania poniżej.

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found