images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Jak donosi jedna z gazet, władze gminy Baligród na Podkarpaciu postanowiły zarobić na gen. Karolu Świerczewskim – członku KC PPR, o którego haniebnym, pełnym zbrodni życiorysie pisaliśmy już przy okazji organizowania fety ku jego czci w Jabłonkach. Teraz postać ta ma stać się atrakcją turystyczną. W ramach realizacji tego planu odbędzie się m.in. konferencja naukową, na której historycy będą dyskutować np. o „umiejętnościach przywódczych gen. Świerczewskiego”.

Szykuje się też inscenizacja rzekomej zasadzki UPA, w której wg PRL-owskiej propagandy miał zginąć „Walter”. Według mediów, promocja osoby byłego członka KC PPR ma kosztować 35 tys. zł, z czego 25 tys. to środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Projekt jest więc realizowany z kasy publicznej.

Ciekawe tylko, czy ci, którzy wpadli na taki pomysł zastanowili się nad uczuciami rodzin ofiar Świerczewskiego? Ich krewni zamordowani zostali za to, że byli polskimi patriotami, często w tych samych obszarach Polski, w których zginął „Walter”. Jednak wydający publiczne środki nie wpadli na pomysł, by turystów zachęcać do odwiedzenia ich miejscowości organizowaniem rajdów śladem „Żołnierzy Wyklętych” czy konferencji naukowych poświęconych walce podziemia niepodległościowego o Wolną Polskę. Może podkarpaccy biurokraci zajęliby się raczej przywracaniem pamięci o naszych narodowych bohaterach, których Świerczewski i jemu podobni bestialsko mordowali, a nie promowaniem postaci katów!

Radzimy więc osobom, które zajmują się promocją gminy Baligród, ale także i tym, którzy odpowiadają za takie sprawy w innych miejscowościach, aby najpierw zapoznali się z historią własnego Narodu, potem zastanowili nad tym, co i komu spośród tych, którzy tą historią tworzyli jest należne i dopiero na końcu pisali programy zachęcania turystów do odwiedzenia ich gminy!

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found