images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W ostatni dzień składania zeznań podatkowych (czyli  30 kwietnia) szczeciński oddział KoLibra wraz z Nową Prawicą i inicjatywą koniecbiadolenia.pl zorganizował początek majówki, czyli wiosenne grillowanie formularzy PIT przed Urzędem Skarbowym.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów i niemniejszą, ale ukrytą aprobacją ze strony wchodzących do Urzędu podatników (nikt nie zdecydował się na publiczne spalenie swojej deklaracji przed okiem kamer).
W  trakcie, o dziwo, ukazał się też jeden głos sprzeciwu, który można zobaczyć w relacji z pikiety w programie Szkło Kontaktowe.
W czasie akcji podnoszone były hasła przeciwko nadmiernemu fiskalizmowi państwa oraz kosztach i uciążliwości corocznego składania zeznań podatkowych, które powodują m.in. brak pieniędzy i czasu do przygotowywania się do majowych świąt i zg. z wyliczeniami Fundacji Republikańskiej 18 tysięcy (wielkość małego miasteczka) Polaków wykonuje cały rok solidną i fachową, ale nikomu nie potrzebną pracę, przynoszącą de facto straty, zajmując się niczym innym jak wypełnianiem zeznań. Alternatywą jest oczywiście zniesienie podatku dochodowego z racji tego, że z definicji jest podatkiem złym i obciążającym lepiej pracujących na rzecz – jak to ujął Marcin Osadowski z Nowej Prawicy w trakcie pikiety – „śmierdzących leni, którym nie chce się pracować”.

Zdjęcia z akcji

Manifestacja KoLibrantów z szczecińskiego oddziału została zauważona przez media:

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found