images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Obchodzimy właśnie 33. rocznicę wprowadzenia na terenie Polski stanu wojennego. Ta, nielegalna nawet z punktu widzenia ówczesnego prawa, decyzja musi zostać jasno oceniona jako zbrodnicza i obciążająca sumienia tych, którzy ją podjęli. Użycie siły wobec własnego narodu przez komunistyczną juntę Wojciecha Jaruzelskiego nigdy nie spotkało się jednak ze stosownym osądzeniem i rozliczeniem przez uprawnione do tego organy wymiaru sprawiedliwości. Mimo, iż z biegiem lat odnajdywano kolejne dokumenty świadczące jednoznacznie o pełnej odpowiedzialności ówczesnej ekipy rządzącej za to, co się stało, w przestrzeni publicznej wciąż silne są środowiska głoszące opowieści o rzekomym „stanie wyższej konieczności”. Naszym zdaniem tego typu tezy są błędne, gdyż wprowadzenie stanu wojennego było ruchem mającym na celu ratowanie skompromitowanego reżimu przed upadkiem, a nie kraju przed sowiecką interwencją, jak to się nierzadko do dziś przedstawia. Oceniając tę decyzję nie można również zapominać o jej fatalnych skutkach w postaci zniszczenia entuzjazmu sporej części społeczeństwa, o złamaniu wielu dobrze zapowiadających się życiorysów i wypchnięciu na emigrację licznej rzeszy wartościowych obywateli. Naszym zdaniem brak jednoznacznego potępienia i rozliczenia zbrodni tego okresu obciąża III Rzeczpospolitą piętnem mentalnej kontynuatorki PRL.

Na ogromne uznanie zasługują natomiast ci nieliczni badacze i świadkowie historii, którzy całymi latami dążą do prawdy o zbrodniach lat 80. i z wielką determinacją prowadzą działania na rzecz ich osądzenia. Doprowadzenie tych spraw do końca jest wyzwaniem, które musimy kontynuować także my, młode pokolenie polskich patriotów. Czujemy się bowiem zobowiązani wobec ofiar tamtego okresu, którzy podjęli walkę nie tylko o swoją, ale także o naszą przyszłość.

Cześć Ich Pamięci!

Zarząd Główny
Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl