images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

OŚWIADCZENIE

Kierując się Deklaracją Ideową Stowarzyszenia KoLiber, zgodnie z którą „w całości odrzucamy spuściznę komunizmu”, Zarząd Główny Stowarzyszenia KoLiber wyraża swoje poparcie dla działań organizacji kombatanckich, które domagają się definitywnego usunięcia tymczasowo przeniesionego w inne miejsce Pomnika Braterstwa Broni, który jest przykładem pozostałości po opartej na kłamstwach komunistycznej propagandzie i dla którego nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej stolicy Polski.

 

Nikt, kto zna historię Polski, nie może pozostać obojętny wobec funkcjonowania w miejscu publicznym pomników ku czci żołnierzy najeźdźczej armii, która zamordowała tysiące polskich patriotów kierujących się takimi wartościami jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Należy w tej sytuacji przyjąć postawę analogiczną jak wobec prób przedstawiania w pozytywnym świetle zbrodniarzy hitlerowskich. Tak samo, jak niewyobrażalne jest istnienie pomników okupantów niemieckich, nie dopuszczamy możliwości istnienia miejsc upamiętniających okupantów sowieckich.

Będziemy więc podejmować działania mające na celu usunięcie z publicznej przestrzeni całego naszego kraju pozostałości po kłamliwej propagandzie totalitarnych ideologii, których wyznawcy okupowali państwo polskie i dokonywali zbrodni na polskim narodzie. Jesteśmy to winni ich ofiarom, którzy za Polskę oddawali swoje życie!

 

Zarząd Główny

Stowarzyszenia KoLiber

 

Oświadczeniem tym inicjujemy akcję „GOŃ Z POMNIKA BOLSZEWIKA”. Będziemy zbierać informacje o pozostałościach komunistycznej propagandy na ulicach polskich miast i zachęcamy do pomocy. Prosimy o przesyłanie na adres kontakt@koliber.org informacji o tego typu „miejscach pamięci” w różnych miastach Polski. Niestety jest ich jeszcze bardzo wiele. Reagujmy więc na epatowanie kłamstwem w przestrzeni publicznej naszych miejscowości!

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found