images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

My, krakowski oddział Stowarzyszenia KoLiber, stanowczo sprzeciwiamy się ingerencji władz, której wynikiem było odebranie dzieci – Piotra i Krzysia – Państwu Bajkowskim przez policję i umieszczenie ich w domu dziecka.

 

Uważamy za kuriozalne pozbawianie dzieci rodzicielskiej opieki na podstawie nierzetelnych obserwacji i opinii. Wywiad środowiskowy stwierdza, że chłopcy dobrze się uczyli, mieli dobry kontakt z rodzicami, byli zadbani i inteligentni. Nauczyciele chwalili kontakt z rodzicami i dziećmi. Nie uważamy by dom dziecka był właściwym rozwiązaniem dla Krzysia i Piotrka. Nie pochodzą oni z rodziny patologicznej, a do ingerencji władz doszło pomimo braku czynników wskazujących na taką konieczność.

Poruszone tematy klapsów nie mogą być podstawą do brutalnego wkroczenia państwa w życie rodziny. Uważamy tak z uwagi na fakt, iż dzieci te nigdy nie były dotkliwie pobite, nie mają na ciałach żadnych śladów przemocy.

Ta pozbawiona sensu ingerencja władz jest dla nas dowodem kulejącej polityki społecznej kraju, generującego sztuczne problemy zamiast rozwiązywać właściwe. Uważamy te manifestacje sił organów wykonawczych za próby zatuszowania bezradności i opieszałości wobec innych, trudniejszych spraw dotyczących zaniedbań, które co rusz, na nowo wstrząsają opinią publiczną.

Solidaryzujemy się z pokrzywdzoną rodziną i uważamy, że Krzyś i Piotrek powinni jak najszybciej wrócić do rodzinnego domu, a ewentualne problemy powinny być rozwiązywane na terapiach rodzinnych pod okiem psychologów, z dala od sądu.

W imieniu Stowarzyszenia KoLiber oddział Kraków,

Marcin Chmielowski,

Prezes Oddziału

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl