images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Oświadczenie Stowarzyszenia KoLiber oddział Kalisz w sprawie konferencji naukowej „Problemy społecznej aktywności w Polsce”

W dniu 24 maja 2013 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu miała się odbyć konferencja naukowa pt. „Problemy społecznej aktywności w Polsce” z udziałem gości z całej Polski. Konferencja okazała się „wielkim sukcesem”. Przebieg wydarzenia zobrazował, na jakim poziomie w Polsce stoi aktywność społeczna i relacje pomiędzy trzecim sektorem a szkolnictwem wyższym, które powinny być naturalnym katalizatorem zmian społecznych.

Na 10 minut przed planowanym rozpoczęciem konferencji naukowej Uczelnia wycofała się ze współorganizacji argumentując, że wydarzenie ma charakter polityczny, choć wśród prelegentów nie znaleźli się żadni przedstawiciele partii politycznej, lecz głównie reprezentanci (często mocno różniących się od siebie) organizacji pozarządowych. Dziekan Wydziału Zarządzania PWSZ wcześniej potwierdził swoją obecność na konferencji i wyraził chęć zabrania na niej głosu. Na konferencji wystąpić miał także przedstawiciel uczelni. Samo wydarzenie było przygotowywane od wielu tygodni z Samorządem Studenckim PWSZ.

Niesmaczna sytuacja, przed którą zostali postawieni przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i badacze zajmujący się tym zjawiskiem, pokazała jak trudna jest debata i na jak podstawowym poziomie pojawiają się trudności. Smuci nas to, że na publicznej uczelni aspirującej o miano akademii nie można nawet rozmawiać.

Podpisali:

Organizator

[koliber_person name=”Kamil Rybikowski”], Prezes o. Kalisz Stowarzyszenia KoLiber

Prelegenci

[koliber_person name=”Jakub Kulesza”], Prezes Stowarzyszenia KoLiber

[koliber_person name=”Marcin Chmielowski”], Stowarzyszenie KoLiber, Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości

Patryk Hałaczkiewicz, Zmieleni.pl, Obywatelski Dolny Śląsk

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found