images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Przedstawiamy stanowisko poznańskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber w związku z próbą ograniczania wolności słowa poprzez protesty przeciwko organizacji wykładu otwartego ks. prof. dr. hab. Pawła Bortkiewicza pt. „Gender – dewastacja człowieka i rodziny”, który ma się odbyć 5 grudnia 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Stowarzyszenie Oddział Poznań pragnie wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie w związku z próbą ograniczania wolności słowa poprzez protesty przeciwko organizacji wykładu otwartego ks. prof. dr. hab. Pawła Bortkiewicza pt. „Gender – dewastacja człowieka i rodziny”, który ma się odbyć 5 grudnia 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym. Zdumiewający jest fakt, że przeciwko wolności słowa na uniwersytecie, czyli miejscu, które powinno być forum nieskrępowanej wymiany poglądów, protestują ludzie, którzy głoszą hasła tolerancji. Naszym zdaniem pokazuje to, nie pierwszy już raz, że ci, którzy najgłośniej domagają się tolerancji, sami nie mają jej dla ludzi o odmiennych poglądach. Zamiast przyjść i podjąć merytoryczną dyskusję wolą oni domagać się zakazu przedstawiania w uniwersyteckich murach nie podobających się im stanowisk. Szczególnie niepokoi nas fakt, że pod petycją przeciwko wykładowi podpisują się ludzie nauki.

Stowarzyszenie KoLiber Oddział Poznań pragnie również wyrazić swoje poparcie dla organizatorów wykładu, a także dla wszelkich merytorycznych inicjatyw sprzeciwiających się ideologii gender. Naszym zdaniem ideologia ta nie ma zbyt wiele wspólnego z nauką, jest kolejnym wcieleniem marksistowskiej rewolucji kulturowej, która w imię szalonej wizji postępu rodem z dzieł Aldousa Huxleya niszczy sprawdzone instytucje społeczne z rodziną na czele. Kompletnie ignorując naturalne różnice między kobietą i mężczyzną, próbuje tworzyć nowego człowieka, człowieka pozbawionego tożsamości płciowej. Protoplaści ideowi zwolenników gender w imię równości klas zniszczyli moralnie i gospodarczo społeczeństwa wielu krajów. Teraz w imię równości płci propaguje się szaloną ideologię, indoktrynując nią szczególnie tych najbardziej bezbronnych, czyli dzieci w szkołach i przedszkolach.

Stowarzyszenie KoLiber Oddział Poznań stoi na stanowisku, że poglądy wyznawców ideologii gender są szkodliwe, sprzeczne z osiągnięciami racjonalnej nauki i wielowiekowym doświadczeniem życiowym pokoleń. Mimo to, jako organizacja szczerze miłująca wolność, a więc i wolność słowa, uważamy, że zwolennicy tej ideologii mają pełne prawo głosić swoje poglądy w sferze publicznej. Stanowczo sprzeciwiamy się jednak genderowej indoktrynacji w szkołach i przedszkolach i wyrażamy poparcie dla wszelkich inicjatyw mających na celu powstrzymanie psychologicznych eksperymentów na najmłodszych.

Tomasz Pułról
Prezes Oddziału Poznań
Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found