images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Prezentujemy Wam nowy numer Gońca Wolności. Podobnie jak w poprzednich numerach staraliśmy się poruszać tematy ważne i dotykające każdego z nas.

Drodzy Czytelnicy,

prezentujemy Wam nowy numer Gońca Wolności. Podobnie jak w poprzednich numerach staraliśmy się poruszać tematy ważne i dotykające każdego z nas. Zanim jednak przejdę do prezentacji zawartości, chciałabym oficjalnie powitać drugą kobietę w załodze – Natalię Szpurko, a także pogratulować Michałowi Janikowi, który objął stanowisko sekretarza redakcji. Jak widać redakcja ciągle się rozwija i dołączają do niej nowe osoby. Wszystkich zainteresowanych współpracą stałą czy tylko czasową zachęcam do pisania na adres redakcji: goniec@koliber.org.

Zmiany zmianami, ale z pewnością wszyscy chcą widzieć co mogą znaleźć wewnątrz numeru. Po raz pierwszy na łamach Gońca ukazał się Wolnościowy Flesz – autorski projekt Adama Karpińskiego. Zachęcam do zapoznania się z tą rubryką. Myślę, że prezentowanie wieści ze świata w tej formie jest bardzo ciekawe i jestem pewna, że dział ten będzie cieszył się sporą popularnością.

Podobnie jak w poprzednim numerze, sporo miejsca poświęciliśmy tematowi numeru, czyli niepodległości. Tym razem jednak artykułów nie poprzedza krótkie wprowadzenia – tę funkcję pełni pierwszy tekst w dziale p.t. “Ważne rocznice”.

Poza tekstami stałych członków redakcji, po raz drugi już publikujemy tekst naszego korektora, Tomasza Powyszyńskiego. Gorąco zachęcam do jego lektury, bo artykuł jest bardzo ciekawy i świetnie napisany – Tomek zdecydowanie marnuje swój talent robiąc korektę.

W dziale recenzje możecie, Drodzy Czytelnicy, przeczytać wywiad z Dariuszem Zalewskim, który przeprowadził Paweł Pomianek. Rozmowa ta jest naprawdę interesująca – poruszone są w niej bardzo istotne problemy współczesnego świata, które dotykają nas wszystkich. Zdecydowanie warto przeczytać ten wywiad, zachęcam także do nabycia książki pana Zalewskiego.

Mam nadzieję, że ten numer naszego czasopisma z jednej strony dostarczy wszystkim rozrywki w długie listopadowe wieczory, a z drugiej stanie się inspiracją do głębszej refleksji.

Anna Grabińska

© 1999-2021 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found