images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem naszego KoLibrowego czasopisma "Goniec Wolności". W pierwszym tegorocznym numerze m.in. wywiad z Prezesem Stowarzyszenia Markiem Morawiakiem oraz prezentacja nowego Zarządu. "Gońca Wolności" możesz pobrać tutaj. Poniżej publikujemy wstępniak nowego redaktora naczelnego naszego czasopisma Pawła Pomianka.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem naszego KoLibrowego czasopisma "Goniec Wolności". W pierwszym tegorocznym numerze m.in. wywiad z Prezesem Stowarzyszenia Markiem Morawiakiem oraz prezentacja nowego Zarządu. "Gońca Wolności" możesz pobrać tutaj. Poniżej publikujemy wstępniak nowego redaktora naczelnego naszego czasopisma Pawła Pomianka.

Drodzy Czytelnicy!

Nowy rok, przed Kolibrem nowe wyzwania, zadania; nowi autorzy artykułów w „Gońcu Wolności”, a nawet nowy redaktor naczelny. I tylko prezes choć nowy, to jednocześnie stary. Numer tegoroczny rozpoczynamy właśnie od rozmowy niezwykle zasłużonego dla naszego czasopisma Michała Wolskiego (jak powiedział kiedyś bodaj Stefan Sękowski, „Goniec” to jest jego dziecko; tym trudniejsze i bardziej odpowiedzialne zadanie przede mną skoro oddał mi je na wychowanie) z naszym prezesem Markiem Morawiakiem. Warto przeczytać, bo Marek mówi o swojej drodze do KoLibra i w KoLibrze, o tym, że wszedł do organizacji, by przejąć w niej władzę i naprawić to, co uważa za niedoskonałe. Można również przeczytać o założeniach Marka na drugą kadencję.

Jako że jesteśmy oficjalnym organem Stowarzyszenia, chcemy śledzić i prezentować najistotniejsze rzeczy, które się w Stowarzyszeniu dzieją. W ostatnich miesiącach mieliśmy dwa niezwykle ważne dla KoLibra wydarzenia: utworzenie się nowego Zarządu oraz wybór i zaprzysiężenie pierwszego w historii KoLibrowego ministra, którym został Andrzej Czuma. Obu tym wydarzeniom poświęcamy więc gros miejsca w niniejszym numerze. Zachęcam do przyjrzenia się sylwetkom członków nowego Zarządu. Jesteśmy do przodu, bo informacji o niektórych osobach nie sposób znaleźć nawet na naszej stronie internetowej.

Jak mówiłem, mamy również kilka artykułów nowych autorów. Przede wszystkim polecam znakomity, obszerny tekst Dominika Jaskulskiego. Artykuł znakomicie wyjaśnia, dlaczego od czasu do czasu jesteśmy doświadczani kryzysem ekonomicznym. Swoją drogą? skoro tekst jest tak dobry, a Dominik nie został prezesem, to może uda mi się namówić go do stałej współpracy z naszym czasopismem. Proponuję Dominiku, byś do numeru marcowo-kwietniowego przygotował kolejny znakomity kąsek. Co Ty na to Dominiku?

Ale nowi autorzy, to także inni wielcy zasłużeni dla naszej organizacji, sędzia Marcin Motylewski oraz była skarbniczka Zarządu Głównego Anna Grabińska. Polecam bardzo dobrą, choć tak odmienną publicystkę obojgu autorów. Ten numer nie powstałby oczywiście również bez niezastąpionego ojca naszego czasopisma, który mimo iż oddał palmę pierwszeństwa ani o krok nie wycofał swojego zaangażowania. Zachęcam zwłaszcza do przeczytania jego podsumowania roku 2008 w naszym kraju.

Na koniec, serdecznie witam w pierwszym numerze, w którym przewodzę „Gońcowi Wolności”. Redaktorem naczelnym zostałem w ostatnich dniach roku poprzedniego, decyzją prezesa Morawiaka i z namaszczenia mojego poprzednika KoLegi Wolskiego. Liczę, że przez najbliższy rok nie zawiodę Waszych oczekiwań i razem z naszym pismem zrobimy wspólnie krok do przodu. Krok do przodu jeśli chodzi o jakość, ale także krok do przodu, gdy idzie o promocję idei wolnego rynku czy promocji naszego Stowarzyszenia.

Paweł Pomianek,
redaktor naczelny

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl