images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Unia Europejska powstała jako dobrowolny związek niepodległych państw, oparty na fundamencie chrześcijańskiego dziedzictwa cywilizacji europejskiej. Jej obecna forma i styl działania są jednak zaprzeczeniem wartości, na jakich ją powołano. Ostatnie skandaliczne działania władz UE, które wtrącają się w wewnętrzne sprawy polityczne Węgier, są pogwałceniem zasad współpracy w formule niepodległych państw.

Przypominają one politykę Związku Sowieckiego, który podobnie jak dziś brukselscy biurokraci rościł sobie prawo do decydowania o ustroju, prawie i stopniu niepodległości państw wchodzących w skład Bloku Wschodniego. Właśnie wobec Węgier w 1956 roku ZSRR podjął działania mające na celu przerwać reformy tego kraju. Jakże wymowny jest fakt, że dziś UE broniąc praw węgierskiej partii socjalistycznej, występuje w obronie tych sił, które w tamtym okresie zniszczyły węgierski sen o niezależności i na ponad 30 lat uzależniły ten kraj od ZSRR. Można wręcz powiedzieć, że następuje proces sowietyzacji UE w zakresie sposobu jej relacji z państwami członkowskimi.

Polska chcąc zachować swoją suwerenność nie powinna stać obojętnie wobec takich precedensów. Tym bardziej, że historia narodów polskiego i węgierskiego jest ze sobą od lat ściśle związana i to zwłaszcza w walce z „czerwonymi” siłami międzynarodowej polityki. Wszystkich, którzy chcą zamanifestować swój sprzeciw wobec unijnej polityki wobec Węgier, zachęcamy do udziału w demonstracji, która odbędzie się 17 stycznia o godzinie 12.00 pod przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie, przy ul. Jasnej 14/16 (róg Jasnej i Świętokrzyskiej), a także do innych aktów solidarności z naszymi węgierskimi braćmi.

Biuro Prasowe

Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found