BANNER REKLAMOWY

images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Decyzją Prezesa Stowarzyszenie KoLiber zostało partnerem akcji “Sprzątamy ekonomiczne mity”, której celem jest odkłamywanie mitów dotyczących funkcjonowania gospodarki. Jak wskazuje inicjator akcji, Instytut Ludwiga von Misesa, wielu wyborców jest wciąż podatnych na demagogię i populistyczne argumenty podnoszone przez środowiska etatystyczne, co jest wynikiem braku podstawowej wiedzy i dostępu do wartościowych lektur w lokalnych bibliotekach. Aby wyjść temu naprzeciw w ramach akcji rozesłanych zostanie do bibliotek 1000 egzemplarzy książki “Ekonomia w jednej lekcji” Henry’ego Hazlitta, który skutecznie rozprawia się z ekonomicznymi mitami. Książka Hazlitta to nic innego jak prosty wykład w przystępny sposób tłumaczący podstawowe procesy zachodzące w gospodarce.

 

Akcja „Sprzątamy ekonomiczne mity” jest doskonałym uzupełnieniem akcji Stowarzyszenia KoLiber „Latający Uniwersytet KoLibra” w ramach której w ostatnich latach przeprowadziliśmy setki lekcji dla młodych ludzi wyjaśniających podstawy ekonomii.

Aby umożliwić dotarcie do jak największej ilości odbiorców i wysłać książki do lokalnych bibliotek organizatorzy muszą do końca września zgromadzić kwotę 31 tysięcy złotych, co sfinansuje koszty licencji, tłumaczenia i druku książki. Wszystkich skłonnych wesprzeć tą szczytną inicjatywę zachęcamy do odwiedzenia strony:

http://mises.pl/projekty/sprzatamy-ekonomiczne-mity/

© 1999-2021 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found