images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W sobotę 13.03.2010 r. w sali nr 17 gmachu filii Politechniki Warszawskiej w Płocku o godzinie 10.00 odbyła się debata pod tytułem „Młodzież w życiu publicznym – przeszłość teraźniejszość, przyszłość”. Debatę prowadził oraz przygotował Łukasz Karolak z oddziału warszawskiego zamieszkujący na stałe w Płocku. Do udziału w dyskusji w zostali zaproszeni przedstawiciele KoLibra – Adam Karpiński z Białegostoku, z Młodzieży Wszechpolskiej – Michał Sroka z Krakowa, ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci – Michał Dzwonek z Płocka, a ze Stowarzyszenia „Federacja Młodzieży Walczącej” był obecny Mariusz Nosarzewski także z Płocka.

    W sobotę 13.03.2010 r. w sali nr 17 gmachu filii Politechniki Warszawskiej w Płocku o godzinie 10.00 rozpoczęła się debata pod tytułem „Młodzież w życiu publicznym – przeszłość teraźniejszość, przyszłość”. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie KoLiber. Debatę prowadził oraz przygotował Łukasz Karolak z oddziału warszawskiego zamieszkujący na stałe w Płocku. Do udziału w dyskusji w zostali zaproszeni przedstawiciele  KoLibra – Adam Karpiński z Białegostoku, z Młodzieży Wszechpolskiej – Michał Sroka z Krakowa, ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci – Michał Dzwonek z Płocka, a ze Stowarzyszenia „Federacja Młodzieży Walczącej” był obecny Mariusz Nosarzewski także z Płocka.
    Debata podzielona została na cztery części. W części pierwszej każdy z dyskutantów wygłosił słowo wstępne do swoich wystąpień.
W drugiej części każdy po kolei przedstawiał właściwe wystąpienia dotykające problematyki spotkania. Adam Karpiński zwrócił szczególną uwagę na rolę woli młodych osób wyrażających chęć zaangażowania społecznego, zaznaczył że młode pokolenie coraz częściej przenosi swoją aktywność w przestrzeń internetową. Z kolei Michał Sroka zasygnalizował problem zbyt wczesnego wejścia do „dorosłej” aktywności społecznej i politycznego dzieląc się zebranymi myślą, że zbyt wczesne zaangażowanie w życie parlamentarne deprawuje takie osoby. Reprezentant Młodych Demokratów przedstawił swoje stowarzyszenie jako miejsce gdzie młodzi ludzie mając różne poglądy organizują się, niekoniecznie wiążąc to z przynależnością do Platformy Obywatelskiej. Wystąpienie Mariusza Nosarzewskiego natomiast były krótkim świadectwem działalności FMW na terenie miasta Płocka w latach 80 ubiegłego stulecia.  Podczas wystąpień zarysowały się zbliżone punkty widzenia na pewne kwestie KoLibra, Młodzieży Wszechpolskiej i FMW szczególnie w części nawiązującej do realizacji celów edukacyjnych np. kluby kibica czy tzw. gry uliczne.
Część trzecia otwierała rundę pytań. Nie obyło się bez odniesień do teraźniejszości. W  ostatniej części zgromadzeni goście wyrazili optymistyczne opinie dotyczące aktywności młodego pokolenia w przyszłości. W debacie uczestniczyło ok. 25 osób z czego zdecydowana większość była uczniami lub studentami. Po debacie grupa członków KoLibra zwiedziła płocką katedrę i odwiedziła tablicę ku czci śp. Darka Stolarskiego, lidera FMW w Płocku.
 
Łukasz Karolak

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found