images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Głoszenie programu w zamkniętych dla członków Ko-Libra spotkaniach mija się z celem, stąd gdy zaproponowano nam debatę dumnie podnieśliśmy rękawicę. Dyskusję toczyliśmy przed południem 9 maja na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie przy sporym audytorium uczniów szkół średnich i studentów…

Młodzi za liberalizmem, czyli katowicki KoLiber
na debacie


Głoszenie programu w zamkniętych dla członków KoLibra spotkaniach mija się z celem, stąd gdy zaproponowano nam debatę dumnie podnieśliśmy rękawicę. Dyskusję toczyliśmy przed południem 9 maja na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie przy sporym audytorium uczniów szkół średnich i studentów.

Hasłem debaty było pytanie (dla nas retoryczne) „Unia liberalna czy socjalna?”. W szranki stanęły nasza czteroosobowa reprezentacja katowickiego KoLibra z prezesem śląskiego UPR Sławomirem Sławskim w roli eksperta oraz czwórka złożona z młodych socjaldemokratów (FMS) pod przewodnictwem senatora SLD, Andrzeja Markowskiego.

Charakter debat jest z natury żywiołowy i nie sposób przewidzieć wszystkiego. Nie inaczej było na naszej dyskusji. Mocne merytoryczne argumenty (tu szczególnie widoczne było solidne przygotowanie Jacka Spendla, prezesa KoLibra) z typowymi pyskówkami, by wymienić jedynie adwersarza z FMS zarzucającego mi chęć wysłania na księżyc niepełnosprawnych.

Jako zwolennicy wolnego rynku skrzyżowaliśmy kopię z socjaldemokratami wierzącymi w wysokie podatki i biurokrację które jak usłyszeliśmy „pomagają pozyskać pieniądze na rozwój gospodarczy”

Najbardziej kuriozalną uwagą był okrzyk „Dyskryminacja!”, który wydobył nasz adwersarz po mojej uwadze, że piękne kobiety słabo radziłyby sobie z pracą górnika przodowego(sic!).

Końcowe wystąpienie kol. Sławskiego było znakomitym podsumowaniem dla wcześniejszych wypowiedzi członków naszej drużyny.

Tradycją debat jest możliwość poznania opinii publiczności. W przeprowadzonym głosowaniu reprezentanci idei wolnego rynku i niskich podatków wygrali w cuglach z socjaldemokratami. Wynik 77 do 33 głosów wskazujących nas jako zwycięzców jest satysfakcjonujący tym bardziej, że już po debacie podchodzili do nas przedstawiciele publiczności z zainteresowaniem zadając pytania i wyrażając sympatię.

Tak wysokie poparcie dla pomysłów KoLibra wśród młodzieży cieszy nas i mobilizuje do dalszej pracy.

Szymon Kotnis
Prezes Oddziału Katowickiego Stowarzyszenia KoLiber

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found