images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

W piątek 13 maja 2011 r. obchodzić będziemy 110. rocznicę urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego. Uczcijmy ten dzień udziałem w Marszach Rotmistrza. Zaprośmy rodzinę i znajomych na obchody współorganizowane przez oddziały KoLibra.

W Gdańsku ruszamy o godzinie 20:00 spod Pomnika Poległych Stoczniowców (Trzech Krzyży), spod legendarnej Bramy Stoczni Gdańskiej i kierujemy się w stronę historycznego centrum miasta.

O godz. 18.30 w Poznaniu Marsz ruszy z Placu Wolności ulicami 27 grudnia, Fredry, al. Niepodległości pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego. Prezydent Miasta Poznania, Pan Ryszard Grobelny, objął honorowympatronatem to wydarzenie. Razem z KoLibrantami i innymi mieszkańcami miasta uczestniczyć w Marszu będzie Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów M. Poznania w Barwach 15. Pułku Ułanów Poznańskich, który poprowadzi pochód.

Oddział lubelski rozpocznie spotkanie o  18:00 w Kościele Garnizonowym mszą św. w intencji Rotmistrza Witolda Pileckiego. Po mszy św. udajemy się pod Pomnik Konstytucji 3 Maja na Placu Litewskim.

O 19:00 tradycyjnie idziemy w Krakowie z Placu Matejki i przejdziemy ulicą Floriańską w stronę Rynku, a następnie ulicą Grodzką udamy się pod Krzyż Katyński.

Zapraszamy również do Tarnowa.Pochód zacznie się na placu Sobieskiego o godz. 19:01. Będziemy maszerowali ulicami: Wałową, pl. Bohaterów Getta, Dębową kończąc na placu Ofiar Stalinizmu. Po Marszu odśpiewany zostanie Hymn narodowy, a później pieśń Marii Konopnickiej „Rota”. Potem będzie miał także swoje przemówienie radny miasta Tarnowa, Grzegorz Kądzielawski. Później będzie również możliwość złożenia wieńców pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu.Więcej informacji na stronie.

Pamiętamy o Rotmistrzu także w Bydgoszczy, gdzie zaczniemy od mszy świętej o godzinie 19:00.

W Warszawie spotykamy się o 18:30 pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie (ul. Muranowska). Dalej idziemy pod dom przy Alei Wojska Polskiego 40, z którego to Rotmistrz został wywieziony do Auschwitz. Następnie przechodzimy do kościoła św. Stanisława Kostki, gdzie odbędzie się uroczysta Msza kończąca Warszawski Marsz Rotmistrza Pileckiego. Planowany czas rozpoczęcia mszy świętej w intencji Rotmistrza Pileckiego i w intencji Ojczyzny o godzinie 20:00.

Przypomnijmy o Rotmistrzu!

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found